20190418_183541
Звернення голів ОСББ до прем’єр-міністра та мінсоцполітики

Незважаючи на безліч проблем ОСББ, які ми бачимо на локальному рівні, є ті, котрі мають національний масштаб, і лише колективними діями можна вимагати зміни.

Згуртувавшись, об’єднання співвласників багатоквартирних будинків вже надсилали звернення до вищих органів влади, і зараз, саме той випадок, коли ми вкотре робимо це.

Координаційна рада голів ОСББ та ЖБК підтримала ініціативу інших міст та надіслала листи до прем’єр-міністра України та до Міністра соціальної політики України.

Першою проблемою, для вирішення котрої ми звернулися до Прем’єр-міністра Гройсмана В.Б. є відсутність достатнього фінансування інструментів державної підтримки  для впровадження енергоефективних заходів у житловому фонді. Дана вимога-прохання виникла через значне зменшення фінансування програми «теплих кредитів». Програма 2019 року передбачає лише 400 млн грн, котрі станом на сьогоднішній день уже використані на 50%.

Друге, не менш важливе питання стосується проекту постанови Кабінету міністрів України «Деякі питання надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі». Якщо коротко, то пропозиції виглядають так:

  1. Застосовувати один (єдиний) механізм виплати пільг і житлових субсидій у грошовій формі замість двох альтернативних, які передбачені зараз проектом. Вважаємо, що вимогам чинного законодавства щодо виплати пільг і житлових субсидій у грошовій формі відповідає механізм, який зараз передбачений Положенням про порядок призначення житлових субсидій як виплата “у готівковій формі”. Саме його пропонуємо взяти за основу і визначити як єдиний механізм виплати пільг і житлових субсидій у грошовій формі.
  2. Привести перелік витрат, на які поширюються пільги та житлові субсидії, у відповідність до чинного законодавства, зокрема — до ст.12 Закону України “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку”, ст.ст. 20, 22 і 23 Закону України “Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку”, та доповнити його витратами на оплату внесків (платежів) на самозабезпечення об’єднанням потреб у водопостачанні та водовідведенні, теплопостачанні і опаленні, вивезенні побутових відходів у багатоквартирному будинку, в якому створено ОСББ.
  3. У зв’язку з викладеним виключити з проекту та з чинного Положення про порядок призначення житлових субсидій положення, які не відповідають механізму виплати пільг і житлових субсидій у грошовій формі, зокрема щодо обов’язкового укладання управителями, виконавцями комунальних послуг і ОСББ договорів із АТ “Ощадбанк”.
  4. Як захід впливу до тих пільговиків та одержувачів житлових субсидій, які використають отриману в грошовій формі пільгу або житлову субсидію не за цільовим призначенням (матимуть заборгованість зі сплати внесків/платежів, плати за житлово-комунальні послуги) застосовувати призупинення виплати пільги або житлової субсидії. Принагідно наголошуємо, що для тих крайніх випадків, коли нецільове використання коштів пільги або субсидії є наслідком зловживання особою спиртними напоями, наркотичними засобами, токсичними речовинами, азартними іграми, чинним законодавством вже передбачено інші механізми захисту, у тому числі в порядку ст.ст.36-37 Цивільного кодексу України.

Тож, чекаємо позитивних відповідей від суб’єктів отримання наших звернень!

Східноєвропейський центр багатопартійної демократії (СЦБД) оголошує конкурс на набір учасників в школи демократії у Львові, Одесі, Полтаві, Дніпрі та Києві на новий навчальний 2019-2020 рік.  Це вже другий набір слухачів у Полтаві, партнером якого виступає ГО…
Ми занепокоєні величезною шкодою, яку приносять повітряні кульки, та пропонуємо дошкільним та середнім навчальним закладам, зокрема випускним класам, директорам закладів освіти і батькам відмовитись від традиційних запусків у небо повітряних кульок на святкових заходах, зокрема під час…
Напередодні президентських виборів,  Східноєвропейський центр багатопартійної демократії (СЄЦБД) провів у Полтаві відкриту Зустріч із довіреними особами кандидатів у на пост Президента України  по 144, 145 округам. Подія відбулася 13 березня на офісі СЄЦБД (вул. Котляревського,…
27 лютого о 18:00 відбудеться відкрита зустріч із письменником Андрієм Кокотюхою на тему «Кіноромани: від книги до екрану». Андрій Кокотюха видав вже більше 70 книг, а ще пише сценарії для телепроектів і кіно. Саме з кіно вся Україна дізналась «темну…
Сьогодні відзначаємо 4 роки нашій організації! Вдалося багато, але попереду ще більш відповідальний період! Хто знайде для себе цікавинки та можливості, приєднуйтеся! Наша головна мета — сформувати запит на зміни, зробити їх можливими, навчити полтавців ефективній співпраці задля сталого розвитку міста. 
14 січня 2019 року уряд затвердив положення про молодіжні консультативно-дорадчі органи (КМДО, або молодіжні ради). Зокрема, Типове положення про молодіжний консультативно-дорадчий орган регіонального рівня та Типове положення про молодіжний консультативно-дорадчий орган місцевого рівня. Молодіжна рада – це інструмент…
запис на прийом
Підписатись на новини