31.01.2017 в 16:45
3.1 ст. Освітянська 6
Як поступовий розвиток ініціативи одного дає плоди для багатьох

Усі ми, коли розпочинаємо щось нове, задаємося питаннями: «А чи вийде?», «А чи зможу я сам чи потрібно ще когось мені на допомогу?» тощо. Це нормальний і навіть обов’язковий процес міркування над кожним своїм кроком. На цьому шляху, зазвичай, люди починають цікавитися досвідом інших у обраному напрямку та шукати однодумців.

Коли відкрита громадська платформа «Нова Полтава» 2 роки тому лише починала свою діяльність, Лев Жиденко, її засновник, у першу чергу розпочав пошук людей, які здатні проявляти ініціативу та втілювати задуми в життя. Оскільки амбіційна мета – зробити Полтаву кращим містом України – не може бути реалізована однією людиною. Поступово коло «Команди ініціативних» розширювалося, бажання навести лад у своєму дворі та своєму місті в порядку «ланцюгової реакції» передавалося від одних до інших.

Так само сталося і з мешканцями будинку по вул. Освітянській, 6. Вони «заразилися» ініціативою новополтавців. Як саме це відбувалося та які дало плоди, розповів мешканець цього будинку, голова новоствореного ОСББ Довгопол Анатолій Михайлович:

Одразу після прийняття Закону «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» в мешканців нашого двору, здебільшого, з’явилася думка, що потрібно створювати ОСББ, оскільки ЖЕДи давно не виконували свою функцію в повній мірі. Тоді якраз нам потрапила на очі стаття в газеті «Нова Полтава. Нові люди», що інформує полтавців про цікаві проекти, які проходять у місті, про діяльність відкритої громадської платформи. Стаття, про яку йде мова, стосувалася одного новоствореного ОСББ, там же було описано механізм його створення та що робити надалі. Приклад цього ОСББ ми взяли за основу й почали працювати з мешканцями. Створили ініціативну групу, яка потім провела засідання та збори мешканців, обрали старших під’їздів. Усе це якраз співпало із заходами, які проводила «Нова Полтава» навесні –Толока, висаджування «дерев миру». Деякі наші мешканці вже до того активно співпрацювали з даною громадською організацією. І тому плавно все переросло від ініціативи декількох мешканців по наведенню порядку до об’єднання співмешканців усього будинку.

Ми попросили Анатолія Михайловича детальніше розповісти про те, як саме відбувалося це об’єднання. Можливо, досвід цього двору стане також корисним для когось, хто лише на початку шляху згуртування мешканців будинку.

Для об’єднання мешканців ми спочатку провели заходи з прибирання – Толоку. І вирішили, що якщо ми всі згуртуємося, то здатні навести певний порядок у нашому дворі. Квітнева толока дала нам поштовх запустити процес створення ОСББ.У середині травня нами було проведено збори мешканців і ми визначили, хто буде чим займатися. А далі вже пішло все так, як розписано в законі: була створена ініціативна група, здійснено збір підписів, проведено попередні збори, оформлено відповідні документи. А вже в червні ми провели установчі збори. І тоді нам на очі потрапила ще одна стаття про те, що на базі ВГП «Нова Полтава» буде проводитися навчання з управління ОСББ. Я взяв участь у цих навчальних курсах, отримав важливі знання та навіть диплом. Після цього у нас почалися практично щотижневі консультації з експертом Ігорем Степановичем Козубом і зав’язалася наша тісна співпраця з «Новою Полтавою». Це допомога і в юридичній площині, і в методичній, і в матеріальній. У серпні наше ОСББ отримало документи про державну реєстрацію і мешканці будинку довірили мені бути його головою. Під час Осінньої Толоки ми знову отримали інвентар від громадської організації. Ми вивезли сміття з двору, привели до  ладу подвір’я, яке було в поганому стані до цього. То руки не доходили раніше, то частина мешканців прибирала, а інша, посміхаючись, проходила повз. Зараз усе інакше! І нашим подвірям приємно пройтися!

Скажіть, будь ласка, курси для керівників ОСББ, які Ви пройшли на базі «Нової Полтави», дійсно допомогли Вам? У чому саме?

Коли ти приступаєш до виконання певних обов’язків, займаєш певну соціальну позицію, то повинен мати й відповідний теоретичний і практичний багаж. Колись я працював у одній галузі й мав певний досвід там. Але управління ОСББ – це абсолютно інша сфера діяльності. Тут потрібно знати не тільки сантехніку. Важлива й інженерно-технічні характеристики забудови, адже потрібно знати всі мережі, які знаходяться в будинку. Велике значення має знання законодавчої бази, особливостей забезпечення мешканців субсидіями. Потрібно вміти заключати договори на виконання певних видів робіт. І коли ти не маєш цих знань – їх потрібно десь отримати. Цю можливість якраз і надала «Нова Полтава», ще й безкоштовно. На курсах були спеціалісти з Харківського університету міського господарства, які розклали поетапно процес організації роботи в ОСББ: з чого почати, як вести документацію, які нормативні акти використовувати, як зробити так, щоб все функціонувало з користю для будинку та його мешканців. Я рекомендую всім іншим, хто вже створив чи тільки планує створення ОСББ, але не має цих базових знань, скористатися  можливістю, яку надає громадська платформа. Тим більше, що це безкоштовно. Хоча знання самі по собі є великою цінністю.

Анатолію Михайловичу, те, що Ви об’єдналися будинком, брали участь у Толоках, Вам якось допомогло, наприклад, пережити нещодавню «снігову навалу»?

Ця проблема нас майже не зачепила. У нашій організації 173 квартири та загалом 164 власника. З них 84 % були за створення ОСББ. І ті заходи, що ми проводили з початку весни (Толоки, прибирання, збори й т.д.), згуртували нас. Певна частина людей, при можливості, постійно виходять наводити порядок. Ми, наприклад, прибирали технічний поверх, перебрали весь підвал, займалися  укріпленням фасаду. Ми розуміємо, що нікому це не потрібно, крім нас самих. Усі ці заходи об’єднують людей, згуртовують навколо ідеї забезпечити нормальне та безпечне проживання в будинку. Тому «сніговий колапс» не додав істотних складнощів нашому життю. Випав сніг, ми взяли лопати, які безкоштовно отримали в «Новій Полтаві», та самостійно прибрали сніг. Хтось розчистив біля своїх під’їздів, хтось біля гаражів. Без жодної допомоги від міських служб!

Зараз чекаємо лише, коли міська влада надасть нам нарешті можливість управляти своїм житлом цілком самостійно, передавши будинок остаточно в наше управління. Щоб ми могли забезпечувати належні умови проживання для усіх мешканців».

Вікторія Родічева,
прес-секретар ВГП «Нова Полтава»

 

22.11.2018
26 листопада о 17:30 в офісі ГО «Нова Полтава» відбудеться тренінг з фандрайзингу.  Лектор Olga Nemanezhyna розповість про методи та таргетування фандрайзингу для громадських організацій та представників політичних партій. Фандрайзінг або навички залучення ресурсів є…
09.11.2018
Вже зовсім скоро розпочнеться 🎓Школа Юного Демократа, місце, де думки та мрії набувають більшого натхнення та впевненності, пропадає страх, відточується риса лідера, міцніє характер, знаходяться нові друзі та знайомства і ще багато цікавого! Місія школи – посіяти зернятко…
09.10.2018
5 жовтня в офісі ГО «Нова Полтава» відкрили Школу демократії у Полтаві.  Організатори – Східноєвропейський центр багатопартійної демократії (СЄЦБД). Школа демократії — це освітньо-тренінговий центр, в якому 5 місяців проходитимуть навчання члени політичних партій Полтавщини, громадські…
26.07.2018
Ти креативний, непосидючий, відповідальний? Мрієш організовувати нереально круті проекти? Хочеш розвинути лідерські якості, розширити кругозір, вдосконалити англійську мову та знайти справжніх друзів? Якщо так, у нас є чудова пропозиція саме для тебе! AIESEC -…
ProZorro.Продажі спільно з ГО ПОЛТАВСЬКА ПЛАТФОРМА запрошують представників місцевої влади, громадських організацій, бізнесу та журналістів міста Полтава на презентацію платформи державних аукціонів ProZorro.Продажі. Підключення міст і областей до ProZorro.Продажі допомагає значно підвищити ефективність від продажу комунального…
У багатьох розпочинається період відпусток, але для змін і покращення рівня та якості життя у власному місті ніколи не буває рано чи пізно. Навіть, якщо це середина літа (кінець року, різдвяні свята, день закоханих, великодні свята, травневі…
запис на прийом
Підписатись на новини