12.06.2018 в 18:08
DSC_1420(98)
Все починалось із «зеленого парканчику». Розповідь про гран-прі переможців Весняної Толоки

Розпочинаємо цикл розповідей з переможців гран-прі Весняної Толоки 2018. Мешканці будинку по вулиці Полюсна, 10 беруть участь не вперше та встигли отримати перемогу в четвертій та шостій Толоці. За час проведення Толок привели до ладу підвали та поставили металеві двері. Займаються енергозбереженням: замінили освітлення в шахтах та підвальних приміщень. Про надвірні роботи не забувають також – ремонтують та фарбують паркани, а також спилюють дерева та чагарники, натомість засаджують територію багаторічними деревами.

На останній Толоці зробили ремонт витоку зливної каналізації, демонтаж труб, пофарбували газові труби та двері сміттєзбірників, взяли кредит на встановлення індивідуального теплового опалення (ІТП). Толока в мешканців не зупиняється одним днем, список робіт завжди оновлюється.

– Немає такої проблеми, яку не можна вирішити через Толоку. – Ділиться організаторка Толоки Людмила Арсірій. – На кращі часи сподіватись ніколи, тому головне скласти список. 

Будинок досить великий у 90 квартир, в якому працює не тільки голова ОСББ, а і «бойова команда». Ніна Науменко, голова ОСББ, розповіла, що Толока проводиться щодня та кожен має роботу. Зараз ремонтують парадні під’їзду та працюють над озелененням двору. Окрім звичайного прибирання, втілюють проекти з модернізації системи опалення. На перспективу розробили технічний план:

– Найбільш приємний результат – не грошова винагорода, а те, що люди йдуть з пропозиціями і ми намагаємся не упустити жодної думки. Також «не бити по кишені» мешканців будинку.

DSC_1420(76)На фото зліва направо: Олександр Надєєн, Людмила Арсірій, Ніна Науменко.

Також рішенням правління ОСББ, встановили низькі тарифи в порівнянні з ЖЕО-2 (3,53 грн за кв.м): для жителів першого поверху 1,43 грн за кв.м, а з другого по дев’ятий – 1,83 грн за кв.м. В тариф входить не тільки утримання будинків, а й регулярні заходи по модернізації та енергоефективності.

На Весняній Толоці отримали сертифікат на суму 10 тисяч гривень та контейнери для роздільного збору сміття, які встановлять найближчим часом. Крім того, правління ОСББ шукає оптимальне рішення щодо оформлення території будинку: парковки, тротуару та дитячого майданчику. У майбутньому планують повністю облагородити територію будинку та уже проводять масштабні роботи: кладуть плитку, обпилюють дерева, оформлюють ландшафний дизайн клумб.

Із будь-якими питанням щодо ведення документації або консультації можна звернутися до членів правління ОСББ, вони завжди відкриті до діалогу.

Валентина Камінська

06.09.2018
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України наказом від 27.07.2018 р. №190 (зареєстрований в Мін’юсті від 16.08.2018 р. за №934/32386) затвердив Обов’язковий перелік робіт…
06.08.2018
«Перший крок  — завжди найтяжчий, але завдяки ініціативним полтавцям, не втомлюємося йти маленькими кроками до великої мети разом» — таким меседжем розпочався продуктивний вечір Нової Полтави разом з мешканцями будинку № 10 по вулиці Полюсній.
01.08.2018
Проект “Сусідська варта” передбачає, що мешканці співпрацюють з представниками поліції та іншими органами місцевої влади, сприяють підвищенню спільної безпеки та займаються профілактикою злочинності та вандалізму в межах свого району. Проект вже більше 30 років працює…
30.07.2018
На нещодавньому форумі «PRO ОСББ» архітектор, керівник ГО «City lab» Дмитро Козиренко детально розповів як можна якісно реалізувати дворовий простір та розробити сучасний мінімалістичний благоустрій в ньому : – Донедавна ми не розглядали…
27.07.2018
Відтепер, житлово-комунальні послуги розподілено на житлові та комунальні. До житлових належить послуга з управління багатковартирним будинком. До комунальних — постачання електричної енергії, теплової енергії, постачання природнього газу, водопостачання, водовідведення, а також поводження з побутовими відходами.
Пошук фінансування є одним з найперших завдань, що встають перед ОСББ. Револьверний фонд є сучасним інструментом альтернативного фінансування об’єднань, який активно використовується у західних країнах. Оборотні кошти для заміни труб водопостачання і каналізації, для ремонту дахів…
запис на прийом
Підписатись на новини