12.03.2015 в 16:51
345
Віктор Трофименко: «У Литві зустрічав доброзичливість і розуміння»

Нашому земляку – бійцю з Полтави пощастило вижити в справжньому пеклі. Він побував в гарячих точках АТО і повернувся живим. Багато хто бачив ролик на популярному відеохостингу Youtube, де оператор зафіксував обстріл позицій наших військ, під час якого був поранений полтавець.Сьогодні Віктор пройшов лікування в Україні та Литві і знову хоче повернутися в рідний полк «Дніпро-1».

«Мене вважали ненормальним»

Віктор вже втомився від популярності, яку дістав після обстрілу, коли отримав контузію та поранення в руку. Багато впізнають героя на вулиці і називають «хлопчик, який вижив», як популярного героя книг про Гаррі Поттера. Сам полтавчанин впевнений, що вижив просто дивом. Але ані трохи не шкодує, що пішов на передову.

– Мене багато знайомих вважають просто ненормальним. Після початку конфлікту я відразу зголосився йти захищати нашу країну. Так потрапив у батальйон «Дніпро-1». Нас добре підготували, тренували представники ЦАГАЛу – інструктори армії оборони Ізраїлю. Там ніяких поблажок не було і тренування були дуже жорсткими. Потім потрапив під донецький аеропорт. Доводилося воювати в суворих умовах, тому дуже важлива згуртована команда і довіра хлопців. Без цього там не вижити, – розповідає Віктор Трофименко.

Литовці підтримують всіх українців

Після поранення Віктора доставили до госпіталю Дніпропетровська. Вже потім він доліковувався в поліклініці УМВС Полтави. У той час там з візитом перебували представники литовських міністерств, які і запропонували бійцю пройти лікування у них. Але навіть там доброволець не сидів на місці і намагався встигнути побачити якомога більше.

– Під час перебування у Литві я зустрічав тільки доброзичливість та співчуття. Прості громадяни постійно висловлювали свою підтримку мені та всій Україні. Для мене було честю те, що мені приділяли стільки уваги. Були зустрічі з литовським міністром оборони Юозасом Олекасом, представниками МЗС Литви, американцями – 145-та дивізія. Але справжньою вдачею стала зустріч з Президентом Литовської Республіки Далею Грибаускайте. Вона сама висловила бажання поспілкуватися з українцями. Головною метою було дізнатися про ситуацію в Україні з перших вуст. Ми мали переговорити хвилин 15, а спілкувалися майже годину. Даля Грибаускайте запевнила, що робитиме все, аби допомогти, – згадує Віктор Трофименко.

3456

Віктор відчував значну підтримку і симпатію збоку простих литовців. Каже, що тамтешні мешканці не на словах, а на ділі бойкотують усе російське. Наприклад, водії не заїжджають на російські АЗС. В магазинах, якщо чують російську мову, то можуть попередити, що цьому не дуже раді. А от українців залюбки вітають.

– Я зіткнувся з цікавою ситуацією, виходячи із супермаркету. Якраз відповідав по телефону і розмовляв російською. Неподалік стояли двоє хлопців, які почули розмову і на ламаному суржику з англійської та російської запропонували мені «вертатися в свою рашію». Я відразу пояснив, що я з України, боєць батальйону «Дніпро-1». Що тут почалося: хлопці «затягнули» в супермаркет, пригостили пивом, розпитували про ситуацію в Україні, висловлювали свою підтримку. Такі моменти були не поодинокими, вони дуже зворушливі і важливі – показують справжню підтримку простих людей, – згадує Віктор.

Попереду плани про допомогу бійцям

Після спілкування з президентом Литви у Віктора залишилися тільки позитивні враження. Під час свого лікування пораненому бійцю вдалося побувати не тільки у Вільнюсі, а й побачити, як живуть невеликі містечка та села. Звичайно, нашому земляку дуже хотілось би, аби й у нас були такі ж гідні умови для життя.

Повернувшись в Полтаву Віктор замислився над створенням у рідному місті центру психологічної реабілітації. Він має допомагати чоловікам, які повернулися із зони бойових дій пристосуватися до нормального життя. Але поки в країні не буде стабільного миру, повернеться в свій батальйон.

28.02.2019
22 лютого відбувся випуск першої Школи демократії у Полтаві. Наша громадська організація «Нова Полтава» виступила партнером пятимісячної освітньої програми, яка на наш погляд є важливою і дуже на часі для  розвитку міста  та країни вцілому.
22.11.2018
26 листопада о 17:30 в офісі ГО «Нова Полтава» відбудеться тренінг з фандрайзингу.  Лектор Olga Nemanezhyna розповість про методи та таргетування фандрайзингу для громадських організацій та представників політичних партій. Фандрайзінг або навички залучення ресурсів є…
09.11.2018
Вже зовсім скоро розпочнеться 🎓Школа Юного Демократа, місце, де думки та мрії набувають більшого натхнення та впевненності, пропадає страх, відточується риса лідера, міцніє характер, знаходяться нові друзі та знайомства і ще багато цікавого! Місія школи – посіяти зернятко…
09.10.2018
5 жовтня в офісі ГО «Нова Полтава» відкрили Школу демократії у Полтаві.  Організатори – Східноєвропейський центр багатопартійної демократії (СЄЦБД). Школа демократії — це освітньо-тренінговий центр, в якому 5 місяців проходитимуть навчання члени політичних партій Полтавщини, громадські…
26.07.2018
Ти креативний, непосидючий, відповідальний? Мрієш організовувати нереально круті проекти? Хочеш розвинути лідерські якості, розширити кругозір, вдосконалити англійську мову та знайти справжніх друзів? Якщо так, у нас є чудова пропозиція саме для тебе! AIESEC -…
ProZorro.Продажі спільно з ГО ПОЛТАВСЬКА ПЛАТФОРМА запрошують представників місцевої влади, громадських організацій, бізнесу та журналістів міста Полтава на презентацію платформи державних аукціонів ProZorro.Продажі. Підключення міст і областей до ProZorro.Продажі допомагає значно підвищити ефективність від продажу комунального…
запис на прийом
Підписатись на новини