27.07.2017 в 15:51

Вдалий виступ нашого земляка!

02613524_n2 (1)

(Руслан Оріховський, зправа на фото)

В сонячному куточку Одеської області м. Чорноморську відбувся Чемпіонат України з шашок – «чекерс» серед чоловіків та жінок. Термін «чекерс» в перекладі і є шашки. На чемпіонаті були присутні представники 9 – ти областей: з міста Київ, Кривий Ріг, Чернігова, Харкова, Херсона, Донецька, Івано Франківської (смт. Ланчин), Одеської ( м. Чорноморськ) та наш земляк з Полтавщини.

Засновниками основ правил цієї загадкової гри, вважають представників англомовних країн. Чим же відрізняються від звичайних шашок? Декілька слів про правила: бій шашки назад не дозволяється, а Дамка ходить на одну клітинку і б’є шашки тільки, що знаходяться поряд, як вперед так і назад та інші.

В класичній програмі чемпіонату кандидат у майстри спорту з шашок Руслан Оріховський (Полтавський р- н) з контролем часу 45 хв. кожному та 30 с додатково на кожний хід – виборов бронзову винагороду. Хотілося відмітити, що в програмі зі швидких шашок з контролем 10 хв. кожному та 15 с додатково за хід  грала діюча чемпіонка світу гросмейстер з шашок Надія Чижевська ( м. Донецьк), яку наразі в останньому турі Руслан виграв та здобув другу бронзу.  У блискавичній програмі завоював срібло. У підсумку всіх учасників переможців було нагороджено пам’ятними медалями та дипломами  Федерації шашок України. А на передодні Полтавський обласний осередок з шашок на чолі, якого Президент ПОС з шашок  Олександр Передерій рекомендував нашого спортсмена додати до складу Збірної України з шашок, для участі в етапах  Кубку світу з шашок – чекерс, що пройдуть в країнах Чехії та Ірландії. Хотілося подякувати працівникам Полтавської централізованої бібліотечної системи за можливість готуватися в їх просторих приміщеннях та у проведенні чемпіонатів з шашок для спортсменів Полтавщини, а начальнику управління у справах сім’ї, молоді та спорту  Полтавської облдержадміністрації Олександру Буцькому за фінансову підтримку і розвиток шашок в Полтавській області.

Спортсмен – учасник Руслан Оріховський

Подiлитися: