29.05.2017 в 12:36

Урна — для сміття Голова — для розумних думок а наше місто для культурних людей!

Чисто так контейнери

Протягом квітня проходив конкурс зі збору відсортованого сміття серед шкіл м. Полтави, який вчергове відбувся у рамках проекту «ЧистоТак!». Спільними зусиллями активістів Відкритої громадської платформи «Нова Полтава» та ГО «Еколтава» було проведено 16 роз’яснювальних лекцій для школярів з метою популяризації екологічно безпечного способу життя та необхідності сортування сміття. Активісти розповідали і про Макухівське сміттєзвалище, яке зростає з кожним роком. «Ми бачимо його навіть з Альтанки. І воно може стати однією з «перлин» Полтави. Усі шкідливі речовини зі звалища проникають у ґрунт, в підземні води. Це здається невидимим і нас не торкається, але якщо вдуматися, до скількох серйозних хвороб може це призвезти» — говорить співорганізатор акції, Микола Рябика.

У конкурсі взяло участь 12 шкіл, а саме Полтавська ЗОШ І-ІІ ст. № 35, Полтавська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 8 ім. Панаса Мирного, Полтавська ЗОШ І-ІІІ ст. № 24, Полтавська ЗОШ І-ІІ ст. № 15, Полтавська гімназія № 17, Полтавська ЗОШ І-ІІІ ст. № 20, Полтавська ЗОШ І-ІІІ ст. № 11, Полтавська ЗОШ І-ІІІ ст. № 12, Полтавська гімназія «Здоров’я» №14, Полтавська ЗОШ І-ІІІ ст. № 25, Полтавський НВК № 16, Полтавська ЗОШ І-ІІІ ст. № 9.

Разом  школярі назбирали 3984 кг макулатури та 340,5 кг пластику, що у сумі становить 4324,5 кг вторсировини, яка поїде на переробку до Дніпропетровської та Харківської областей.

На екологічному фестивалі «Чистоfest «Сади» переможці – ЗОШ № 35  були нагороджені сертифікатом на встановлення контейнерів для вторинної сировини (сортованого сміття) в приміщенні та  на території школи.
Цим проектом ми хотіли започаткувати практику, що не варто чекати доки місто централізовано організує збір та вивіз сміття сортованим, Ви можете це робити в себе вдома, в школі, в будинку (ОСББ, ЖБК) і мати ще й фінансову вигоду, коли здаєте сміття на переробку. Та головне – це чисте місто та здорове майбутнє!».

                                                                                     еколог, Ольга Макеєва

Подiлитися: