26.12.2016 в 18:58
Навчання бухгалтерів ОСББ
Управління будинком – справа відповідальних господарів!

Від того, як власник утримує своє житло, залежить не тільки якість життя мешканців будинку, але й безпосередньо  ринкова вартість житла. Квартира в охайному будинку, де відремонтовані всі інженерні мережі, сходові клітини, не протікає дах, доглянута прибудинкова територія з дитячим майданчиком, квітниками, гарними деревами, з упорядкованими місцями для автомобілів, коштує більше, ніж аналогічна квартира в занедбаному будинку. Як показує практика великих міст України (Львова, Харкова, Одеси, Дніпра та ін.), саме за ОСББ майбутнє  в господарському управлінні будинками. 

Співвласники будинку мають право залишитись під управлінням комунальної установи  Полтавської міської ради (ЖЕДу) та впливати на дії житлово-експлуатаційної дільниці через органи місцевого самоуправління, подаючи колективні звернення на ім’я міського голови. Можна безкінечно сподіватися та чекати, що саме Ваш будинок включать до черги для ремонту комунікацій, даху або ремонту під’їздів, а в цей час міська влада згідно  діючого законодавства в будь-який момент матиме право передати будинки, які не створили ОСББ, в управління керуючої компанії. Тому звертаємо Вашу увагу, що при прийнятті рішення міською владою про передачу Вашого будинку в управління комерційної компанії у співвласників будинку, при бажанні, буде час перейти на іншу форму управління власним майном. 

 Ті будинки, які обрали на даний час найбільш прогресивну форму управління – ОСББ, постали перед вибором: або управляти своїм власним майном самостійно, або найняти управителя. Управитель  — фізична особа підприємець або юридична особа – має на меті отримання прибутку, що збільшує видатки мешканців та лягає додатковим тягарем на співвласників. Ще пропонують свої послуги так звані «Асоціації», які під цією гучною назвою ховають  свою наживу за  управління Вашим майном. Пропонуючи послуги бухгалтера та управлінця, вони беруть повністю під контроль фінансові потоки Вашого будинку й мають при цьому єдину мету – прибуток. Результат —  збільшення тарифу, який повинні сплачувати співвласники квартир, а якість життя в будинку не поліпшується, Ваше власне майно утримується так само, як при обслуговуванні ЖЕДом, тільки за більші кошти. Важелі впливу на даних бізнесменів через місцеву владу відсутні, бо Ви самі, за власним бажанням підписали з ними угоду. Не зрозумілі дії деяких співвласників —  навіщо згуртовуватись та створювати ОСББ, щоб потім віддати своє майно до рук бізнесменів для їхнього збагачення? 

Співвласники повинні розуміти, що ніхто не буде управляти краще майном, ніж його безпосередній власник – людина, яка живе поруч, з якою по дорозі на роботу або в магазин можна поспілкуватися про проблеми будинку, яка знає про Ваші проблеми та відчуває їх на собі. Для полегшення обслуговування власного майна, зменшення витрат на його утримання найкраще  об’єднуватись із сусідніми будинками  для створення власних асоціацій.  

Для підтримки та допомоги в реалізації ініціатив полтавців ВГП «Нова Полтава» надає гранти на навчання з управління ОСББ та бухгалтерського обліку співвласникам багатоквартирних будинків, які бажають самостійно обслуговувати своє власне майно, з врученням дипломів про підвищення кваліфікації державного зразка. Безкоштовно експерти та юристи відкритої громадської платформи надають всебічну підтримку та допомогу в питаннях створення та функціонування об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. За підтримки ВГП «Нова Полтава» вже отримали дипломи 85 голів та управителів ОСББ.

Навчання бухгалтерів ОСББ

Нещодавно, 16 грудня, на базі «Нової Полтави» закінчила навчання перша в Україні група бухгалтерів ОСББ. Програма курсу складалася з лекцій кваліфікованих викладачів Харківської академії міського господарства та роботи з практичними кейсами з фінансових аспектів діяльності ОСББ від сертифікованих аудиторів та бухгалтерів (САР) з міста Києва. Це та допомога, яка формує основу інституційного розвитку ОСББ. Вітаємо наших випускників та маємо надію, що отримані знання стануть у нагоді всім та принесуть довіру й відкритість у Ваші будинки.

Ігор Козуб, експерт з питань ОСББ

06.09.2018
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України наказом від 27.07.2018 р. №190 (зареєстрований в Мін’юсті від 16.08.2018 р. за №934/32386) затвердив Обов’язковий перелік робіт…
06.08.2018
«Перший крок  — завжди найтяжчий, але завдяки ініціативним полтавцям, не втомлюємося йти маленькими кроками до великої мети разом» — таким меседжем розпочався продуктивний вечір Нової Полтави разом з мешканцями будинку № 10 по вулиці Полюсній.
01.08.2018
Проект “Сусідська варта” передбачає, що мешканці співпрацюють з представниками поліції та іншими органами місцевої влади, сприяють підвищенню спільної безпеки та займаються профілактикою злочинності та вандалізму в межах свого району. Проект вже більше 30 років працює…
30.07.2018
На нещодавньому форумі «PRO ОСББ» архітектор, керівник ГО «City lab» Дмитро Козиренко детально розповів як можна якісно реалізувати дворовий простір та розробити сучасний мінімалістичний благоустрій в ньому : – Донедавна ми не розглядали…
27.07.2018
Відтепер, житлово-комунальні послуги розподілено на житлові та комунальні. До житлових належить послуга з управління багатковартирним будинком. До комунальних — постачання електричної енергії, теплової енергії, постачання природнього газу, водопостачання, водовідведення, а також поводження з побутовими відходами.
Пошук фінансування є одним з найперших завдань, що встають перед ОСББ. Револьверний фонд є сучасним інструментом альтернативного фінансування об’єднань, який активно використовується у західних країнах. Оборотні кошти для заміни труб водопостачання і каналізації, для ремонту дахів…
запис на прийом
Підписатись на новини