20180927_165342
У Полтаві грали в публічну гру «Дебати»

27 вересня у Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П. Котляревського між студентами відбулася публічна гра “Дебати”, яка пройшла в форматі “міксу” британських парламентських та публічних дебатів.

Організатори заходу: ГО “Сміливий рух”, ГО “Нова Полтава”, Обласний молодіжний центр та ГО “Активна громада”.

Розпочали дебати зі вступу, де пояснили суть, правила та їх регламент. На виступ коженому з гравців давалось 5 хвилин та 15 хвилин на підготовку після оголошення резолюції (теми) та позиції, яку команди мали захищати, або навпаки спростовувати.

По всьому світу участь в дебатах беруть десятки тисяч людей, а в Україні – дві-три тисячі людей, які постійно грають. Спочатку це була освітня технологія, побудована на сократівській ідеї: на перетині різних думок може народитися щось ближче до істини.

20180927_171949Яна Горохова, ініціатор створення спільноти “Дебатний клуб Полтава”, розповідає, що традиційно “батьком” дебатів вважається британський парламент і, відповідно, перші дебати з’явилися в Оксфорді і Кембріджі. Хотілося б започаткувати дебатний рух в Полтаві та розвивати його, йти в руслі з Україною та брати участь у чемпіонатах:

Ми зіграли в “мікс” парламентських та публічних дебатів, щоб і новачкам, і тим хто вже має досвід було зрозуміло логіку та мету гри.

Загалом зібрали 9 команд по дві людини, а з команд сформували “руми” по 4 команди. Команди розподілили за критерієм “за” і “проти” (підтримують або спростовують те, про що сказано в резолюції, якщо говорити ігровими термінами то розподіл відбувся на Уряд та Опозицію).

20180927_163636

Мета створення дебатного клуб в Полтаві — це створення нового інтелектуального середовища в рамках якого можна підвищувати власні компетенції, готуватися до турнірів та, звичайно, обговорювати актуальні теми сьогодення.

– Тому участь у клубі та іграх вимагає бути постійно “в темі” геополітики, інноваційних технологій, моніторити новини, аналітику, прогресивні видання і не лише українські, – коментує Юлія Городчаніна ,організаторка клубу інтелектуальних ігор Що? Де? Коли? у Полтаві, голова ГО “Нова Полтава”. – Також це може бути добрим прикладом для місцевих політиків, адже поки що у місті немає такої практики аргументовано публічно відстоювати власні позиції, комунікувати проблемні питання чи нові проекти з громадою. Адже часто виникає нерозуміння чи несприйняття нововведень, виключно через брак інформації, або недостатньо прокомуніковану позицію.

42622656_392210061316485_6775700265405251584_o

Учасниця із команди “Ерудити”, Марина ділиться, що дізналася про гру від класного керівника. Разом із однокласницею вирішили проявити себе в інтелектуальному плані та позмагатися в дебатах:

– Вперше граю та очікую чогось цікавого, не тільки мені, а і оточуючим, що будуть в цій залі.

Куценко Роман студент із команди “Vivat Lex” був запрошений студрадою інституту:

– Це дуже хвилюючий момент, тому що я перший раз беру участь в таких заходах, захищаючи честь свого інституту. Маю очікування перемоги.

По завершенню, організатори оголосили набір у дебатну школу, де учасники зможуть познайомитися з дебатами, отримати базові навички та спробувати себе у грі. Детальніше в події на Facebook. https://www.facebook.com/events/239308083415915/

27 лютого о 18:00 відбудеться відкрита зустріч із письменником Андрієм Кокотюхою на тему «Кіноромани: від книги до екрану». Андрій Кокотюха видав вже більше 70 книг, а ще пише сценарії для телепроектів і кіно. Саме з кіно вся Україна дізналась «темну…
Сьогодні відзначаємо 4 роки нашій організації! Вдалося багато, але попереду ще більш відповідальний період! Хто знайде для себе цікавинки та можливості, приєднуйтеся! Наша головна мета — сформувати запит на зміни, зробити їх можливими, навчити полтавців ефективній співпраці задля сталого розвитку міста. 
14 січня 2019 року уряд затвердив положення про молодіжні консультативно-дорадчі органи (КМДО, або молодіжні ради). Зокрема, Типове положення про молодіжний консультативно-дорадчий орган регіонального рівня та Типове положення про молодіжний консультативно-дорадчий орган місцевого рівня. Молодіжна рада – це інструмент…
З 1 січня 2019 року вступило в силу положення Закону «Про енергетичний ринок», згідно з яким одна компанія буде постачати електроенергію, а інша – розподіляти. Відтепер користувачі послуг мають укладати два договори: щодо постачання електрики та…
Упродовж 17-19 грудня разом із дітьми святкували День святого Миколая.  Дякуємо команді аніматорів-чаріників Влад Борисенко (Vlad Borisenko), незамінним помічникам зі Школи аніматорів Обласний молодіжний центр.Полтава,Натали Панченко, Владислава…
5 січня 2019 року на Тетральній площі відбудеться квест про літературне життя Полтави та найвідоміших земляків. Організатори – «Active Youth».   «Полтавська шуканка» – можливість познайомитися з містом і людьми у ньому, культурою і мистецтвом, якими наповнені затишні вулиці.   «На декілька годин…
запис на прийом
Підписатись на новини