30.03.2018 в 16:41
29750618_1552903341497280_595716061_n
СУЧАСНЕ СЕЛИЩЕ – ПРИКЛАД ДЛЯ МІСТ-МІЛЬЙОННИКІВ

Чи може бути селище комфортніше та прогресивніше за місто?! Відповідь так! Це своїм прикладом довів голова селища Немішаєве. Сергій Замідра, учасник програми Молодь Змінить Україну Фонду Богдана Гаврилишина, очолив селищну раду Немішаєве в 2015 році. 

У вересні 2017 року селище Немішаєве відсвяткувало свою 117 річницю від дня заснування. За цей час воно пройшло довгий шлях від невеликого поселення працівників залізниці до чудового селища площею 4,84 кв.км. Розвиток йде надзвичайно швидкими темпами – з року в рік з’являються нові багатоквартирні будинки, створюються алеї для відпочинку мешканців, відкриваються магазини, спортивні зали, гуртки для дітей.

На сьогодні маємо інформацію, що загальна кількість осіб, проживаючих на території Немішаєвого, складає близько 10 000.
Діти отримують дошкільну освіту у 4х садочках: «Півник», «Дзвіночок», «Лісова казка» та «Срібний Дзвіночок». Загальна середня освіта набувається у двох загальноосвітніх школах. Станом на 1 вересня 2016 року обидві школи прийняли до своїх стін 1072 дитини. З них близько 500 складають учні 1-4 класів.

Випускники шкіл можуть далі навчатися не виїжджаючи з селища: на території Немішаєвого діє відокремлений підрозділ Національного Університету Біоресурсів та природокористування «Немішаївський агротехнічний коледж» І-ІІ рівня акредитації. На базі коледжу також працює навчально-методичний центр Міністерства аграрної політики України.

yRFI8YR2Про знайомство з цим селом та його новим головою розповідає Марина Дудулакова з села Плесецьке: «Хочу поділитися з вами тим, що я почула та зрозуміла. За очами Сергія Замідру часто називають «Вундеркінгом». А його сторінка в Фейсбуці починається словами: «Все, що я зробив в житті, я починав з мрії». Також він стоїть на першому місці по кількості інновацій, запроваджених в своїй громаді.

Що вдалося за цей час Сергію:

 1. Запровадив систему «Електронний квиток» для пільговиків. Що це таке? Немішаєве повинне було щорічно сплачувати в районну казну близько 270 тис. грн компенсації за проїзд пільговиків один раз на тиждень в громадському транспорті з Немішаєве до Бородянки. Однак можливості контролювати цю послугу не було. Тоді і зародилася ідея створення «Електронної картки Немішаївця». Тепер всі пенсіонери мають електронний квиток, який дає право безкоштовного проїзду по середах та п’ятницях. До речі, на створення електронних квитків та закупку обладнання селище витратило 10 тис. грн. Вигода очевидна. По-перше, побачили скільки пенсіонерів реально користується даною послугою, по-друге, сплачують перевізнику за реально виконану роботу. Витрати на рік на цю послугу тепер складають приблизно 40 тис. грн. https://www.youtube.com/watch…
 2. Забрали лікарню з району в комунальну власність селища.
 3. Коли Сергій прийшов до влади бюджет складав 3.7 млн. грн., тепер 10 млн. 
 4. «До бізнеса не ходимо, гроші не просимо.» 
 5. «Головне, як влада працює з активістами. Бізнесмени – це теж активісти, які вміють заробляти гроші.»
 6. «Не вірю в депутатів та виконком. Вірю в робочі групи активістів, якщо в них є людина, яка готова брати відповідальність.»
 7. «Система сьогодні приводить до глобальної пасивності.» Люди старше 18 років показують нульову активність в суспільстві. Тому працювати потрібно з дітьми та підлітками ще в школі. 
 8. Перед прийняттям бюджету проводять зустрічі в клубі, куди запрошуються діти, молодь, дорослі та незалежні фасилітатори (людина, яка забезпечує успішну групову комунікацію). Для чого? Щоб від всіх вікових категорій почути проблеми селища, які турбують їх. І тільки після цього приймається бюджет на наступний рік. 
 9. 25% річного бюджету виділяється на спец. проекти: 15% освіта, 5% — культура, 3% спорт. Але депутати не приймають рішення куди саме ці гроші будуть витрачені. Наприклад, 3% на спорт. А це у них біля 250 тис. грн на рік. При раді створена Громадська рада, в яку входять всі представники спорту і вони вже між собою приймають рішення на що саме ці гроші будуть витрачені. І так само по культурі, освіті. 
 10. Спорт. Один раз на рік проводять заходи всеукраїнського рівня, 1 раз на місяць – масовий селищний захід. Ціль: підняти загальну фізичну активність населення та популяризація Немішаєва. 
 11. Відмовилися безкоштовно харчувати дітей 1-4 класів. Чому? Коли Сергій прийшов до влади, бюджет селища складав 3.7 млн. грн., половина з них 1.6 млн. йшло на харчування. З батьків школа за рік збирала – 80 тис. грн. Грошей на розвиток громади не залишалося взагалі. Тому вони прийняли рішення відмовитися від безкоштовного харчування. Але в той рік вклали 2.2 млн. грн. на розвиток шкіл. 
 12. Створили молодіжний парламент. Дали їм приміщення та гроші на проекти. http://nem-rada.gov.ua/v-selyshchi-obraly-prezydenta/. Разом з Державним інститутом сімейної та молодіжної політики молодіжний парламент зробив мапування селища (аналіз ресурсів громади та створення образу громади, який би демонстрував її здатність та потенціал). 
 13. Постійно шукають залучення міжнародних проектів.
 14. Мають волонтера з корпусу миру, який є також радником голови селища. Волонтер займається розвитком громади, освітою та викладанням англійської мови для дітей та дорослих.
 15. Зробили call-центр в сільській раді.
 16. Мають громадський бюджет. Тобто певний відсоток з бюджету виділяється на фінансування громадських проектів. Наприклад, виділили 30 тис. грн. на проект побудови футзалу. Активісти зібрали своїми силами ще 60 тис. грн. і зробили зал, який має дуже велику популярність та активно використовується громадою. Мета громадських бюджетів: побороти пасивність громади. 
 17. Для старшого покоління постійно проводять лекції, дискусії, куди запрошують різних спікерів та лекторів. Теми для обговорення: медицина, пенсійна реформа, відомі люди і т.п. Мета: збільшити активність населення. 
 18. Найбільша інновація за минулий рік: запуск пілотного проекту «Smart City». В цьому проекті приймають участь партнери з України, Данії, Франції та Ізраїлю. Мета проекту: об’єднання представників громадськості, влади та бізнесу для забезпечення розвитку та процвітання населеного пункту. http://glagol-info.com/…/197011-smart-city-vid-rozumnogo-mi…».

Тож бажаємо кожній громаді мати такого керманича й розвиватися!

За матеріалами:
http://nem-rada.gov.ua/village/village_today/
https://www.facebook.com/renesanscity/posts/820910494762174

 

21.05.2018
18 травня в Інституті розвитку міста провели презентацію локальної школи програми «Молодь змінить Україну». Організатори навчання — Фонд родини Богдана Гаврилишина, з представниками якого через Skype мали змогу поспілкуватися учасники презентації. У рамках програми «Молодь змінить…
23.03.2018
Запрошуємо долучитися на еко-семінар, який організовує Європейська асоціація студентів права:  Тема: екологічна ситуація регіону Дата: 03 квітня 2018р. Час: 17:00-19:30 Місце проведення: Офіс ГО «Нова Полтава» за адресою вул. Котляревського, 6. Мета:…
          14 березня 2018 року у Регіональному центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області відбувся семінар з питань посилення правової обізнаності учасників навчально-виховного процесу на тему «Шляхи оптимізації  надання безоплатної…
14.03.2018
Що робити коли у вас вимагають хабар? 1. Зберіть інформацію для того, щоби подати обґрунтовану заяву про корупцію          …
23.02.2018
Тепер медична допомога не прив’язана до місця прописки, проживання чи розміру хабаря. Кожен українець може вибрати терапевта, педіатра, або сімейного лікаря у будь-якому медичному закладі, а гроші за медичне обслуговування заплатить держава. За інформацією прес-служби Міністерства охорони…
15.01.2018
Сьогодні успішними стають ті, кому притаманна гнучкість, креативність і сильний емоційний інтелект. Як розвинути ці якості? Про це відомі колумністи НВ розповіли 30 листопада в рамках лекції «Ти майбутній» з циклу «Діалоги про майбутнє» .«Зміни, на які раніше…
запис на прийом
Підписатись на новини