09.06.2018 в 21:53
Толока7
Призерам Весняної Толоки вручили сертифікати

У Полтаві вже пройшло більше 2 тисяч Толок, і більше 75 тисяч осіб займаються нею. Перша Толока полягала в допомозі у зборі підписів, організації та  видачі матеріалів для мешканців будинків. Починаючи з п’ятої Толоки збільшили «самостійність» будинків і жителі самі її організовують.

Толока7

У сьомій Толоці прийняли участь 52 двори. Переможців обирали за 4 критеріями: організованість, об’єм робіт, енергоефективність та «європейський підхід». 14 будинків здобули перемогу та отримали грошові винагороди на придбання будівельних матеріалів та здійснення заходів з енергоефективності.

Гран-прі (10 тисяч грн та контейнери для сортування сміття) отримала вулиця Полюсна, 10. Переможці провели багато надвірних робіт (ліквідація старих та висадження нових багаторічних дерев, ремонт та фарбування парканів, озеленення території) та довели до ладу підвали (прибрали та встановили освітлення). Зробили також ремонт витоку зливної каналізації, демонтаж труб, фарбування газової труби та дверей сміттєзбірників. Голова ОСББ,  Ніна Науменко, розповіла, що Толока проводиться кожного дня. Вже поставили індивідуальний тепловий пункт та металеві двері у підвали. На перспективу розробили технічний план. Зараз ремонтуємо парадні під’їзду і працюємо над озелененням двору:

– Найбільш приємний результат – не грошова винагорода, а те, що люди йдуть з пропозиціями і ми намагаємся не упустити жодної думки. Також намагаємося «не бити по кишені» мешканців будинку. 

Толока7

Перше місце (25 тисяч грн) посіли жителі вулиці Баленка, 4, які зайнялися енергозбереженням (встановили металопластикові вікна та утеплили частину будинку), прибрали і пофарбували цокольний фасад будинку та навіси над під’їздом, викопали траншею біля каналізаційного колодязя для подальшого ремонту. Організаторка, Уляна Лящик, ділиться досвідом проведення і каже, що не дивлячись на те, що будинок маленький (80 квартир), першого разу доводилося вмовляти жителів виходити, в них не було довіри :

– Коли виграли перший приз та встановили вікна, на наступну Толоку вибігали і діти, і старі, ті, хто взагалі ніколи не виходив.

Толока7

Мешканці будинку на провулку Першотравневому, 13А , «підійшли масштабно»: зібрали та вивезли 250 мішків будівельного сміття з горища, утеплили та герметизували понад 122 метрів труб. Розпочали заходи з енергоефективності – частково постеклили вікна. Також частково зробили відкоси на перших поверхах під’їзду і не забули про прибудинкову територію – побілили дерева та бордюри, облагородили клумби, прибрали в альтанці та в майбутній кімнаті ОСББ. А ще очистили каналізаційні колодязі та зайнялися роздільним збором сміття. Як результат, отримали друге місце та 20 тисяч грн. Олег Зима, місцевий організатор, розповідає, що люди вже знають, що потрібно робити і протягом дня долучаються:

– Девіз Толоки: знайди кожній людині гарну справу до душі. Якщо об’єднатися – можна досягти результату. 

Толока7

Третє місце (15 тисяч грн) отримав провулок Заячий, 3 на чолі з Людмилою Горбань,  який здивував організованістю:  на Толоці пофарбували лавки біля під’їзду та встановили нові, побілили та обрізали дерева, облагородили клумби та висадили квіти, реконструювали дитячий майданчик та зробили цегляну підмостку під каналізаційну трубу в підвалі. А також покрили дах та обшили козирки єврорубероїдом:

– Людей завжди багато і кожен має свій обов’язок, частину роботи, завжди «вариться каша».

Толока7Іще одне третє місце (15 тисяч грн) посіли жителі вулиці Курчатова, 13, які провели надвірні роботи – облагородили клумби, пофарбували лавки, арматури біля клумб, дитячого майданчика, оновили фасади в під’їздах, посадили дерева, а також засипали щербнем проблематичні ділянки в будинку, оновили підлогу в ліфтах та встановили камеру спостереження біля під’їзду. Організаторка, Ольга Майструк ділиться:

– Хоч і багато роботи зроблено, але якщо є бажання, завжди щось знайдеться і на кожну Толоку у нас величезний список справ.

Толока7

Призерами також стали:

Мешканці будинку по вулиці Небесної Сотні 86А – отримали сертифікат на 15 тисяч гривень. На чолі з Аліною Прустопою вони влаштували загальне прибирання прибудинкової території, розфарбували майданчик, виготовили лавки біля під’їзду, встановили паркан із металопрофілю та висадили квіти з деревами.

 

Толока7Наталія Чубаренко, організатор по вулиці Лисенка, 17, розповідає, що зібрали молодь та за ініціативою педагога-організатора дитячого юнацького клубу «Веселка» та батьківського комітету прибрали та відремонтували сходи в селище.  Пофарбували паркан, колеса для фізичних вправ, облагородили квітники, вирубили кущів на задньому дворі, прибирали великих гілок зі старих дерев та висадили саджанці молодих дерев. Отримали сертифікат на суму 15 тисяч гривень.

– Як зібрати молодь? Їх головне згуртувати, потім вони «підтягнуться» самі. 

Толока7

Мешканці великого будинок по проспекту Миру, 18 (15 тисяч грн) на останній Толоці зробили загальне облагородження території біля під’їздів, сапання та висадка квітів, побілку дерев та бордюрів. Також прибирання сміття, фарбовання лавок, частковий ремонт вибитих вікон під’їздів та нанесли номерів поверхів та квартир. Організатор Олексій Шаманенко розповідає, що організували так: по представнику із кожного під’їзду. У нас 5 під’їздів активні, а три – ні.

– Повинен бути стимул, щоб робити щось. Люди, вся Полтава «підіймається», а чим ми гірші?

Толока7

Навіть випадково можна зустріти людей, які розпочали прибирання в той день, коли проходила Толока. Так трапилось із мешканцями вулиці Небесної сотні, 96,  коли шукали сусідній будинок, а зустріли нових учасників Толоки. Загалом на сьомій Толоці мешканці зробили загальне прибирання території, побілили дерева та виготовили тин, пофарбували дитячий майданчик, клумби та квітники, облагородили кімнати ОСББ. Отримали сертифікат на 10 тисяч гривень. Організаторка Тетяна Дмитренко ділиться, що планують потратити отримані кошти на купівлю дитячого майданчика.

Толока7

Організатор по вулиці Великотирнівській, 39А ,  Ігор Авраменко, каже, що складність в тому, що люди звикли, що дають матеріал,а коли сказали, що самостійно потрібно організовувати, багато хто відмовив. Тому вирішив піти хитрістю та закупити фарбу за свій рахунок. Влаштували загальне прибирання: вигребення прилеглої території, облагородження клумб, побілка дерев та бордюрів, пофарбувували дитячий майданчик та віконні укоси. А також замінили вікна та зробили проект регулювання опалення за погодніми умовами. Отримали сертифікат на 10 тисяч гривень.

Толока7

Мешканці вулиці Ціолковського, 41 отримали сертифікат на суму 10 тисяч гривень. За сьому Толоку на чолі з Володимиром Мокієнко зробили обмеження паркової зони (18 скатів), ремонт та фарбування дитячого майданчику. Виготовили вертикальної клумби для квітів та посадили квіти. Також посадили 3 дерева та 10 кущів, демонтували стару та виготовили нову лавку. Відремонтували вибивалки для коврів, прибрали клумби біля під’їздів та підвали, побілили дерева та пофарбували паркани біля під’їздів

Толока7

Сертифікат на суму 10 тисяч гривень отримали мешканці будинку по вулиці Маршала Бірюзова, 96. На чолі з Надією Приліпко прибрали газони, почистили та побілили бордюри, облагородили клумби, висадили квіти, пофарбували та відремонтували дитячий майданчик, зробили монтування огорожі біля дерев.

Толока7

А мешканці колишнього гуртожитку по вулиці Шевченка, 83 (10 тисяч грн) влаштували загальне прибирання території, спил дерев. Облагородили квітники, пофарбували дитячий майданчик, скати та під’їзди. Висадили саджанці, побілили дерева та бордюри. Організаторка Людмила Бутенко, розповідає, що хоч і прибирання влаштовують постійно, але в Толоці беруть участь вперше. 

– Коли прийшли на Толоку, то навіть не знали, що нам можна зробити у нас ні фарби, нічого немає. Потроху люди здали не всі, звичайно, але хто не зміг брати участь, в інший день виходили потім. Сусідній будинок подивися, що ми вийшли і теж почали виходити.

Толока7

Вул. Героїв Сталінграду, 8А (10 тисяч грн) встановили та пофарбували штахетник, а також пофарбували дитячий майданчик. Облагородили клумби, побілили дерева, завезли пісок на дитячий майданчик, висадили 30 кущів та 10 дерев. Побілили стіни та прибрали у під’їздах. Дрезд Антоніна розповідає, що участь в Толоці приймали близько 80-85% мешканців. 40% фізично, інші – матеріально: здавали кошти, там купували кісточки, квіти тощо.

Толока7

Наприкінці, кожен із призерів отримав бланк, де потрібно вписати на що витратять винагороду та зібрати підписи мешканців, які згодні.

Зазначимо, що кожного тижня ГО «Нова Полтава» буде знайомити читачів з переможцями Весняної Толоки 2018. Дізнаємося про їхню історію та досвід ведення Толок.

Валентина Камінська

06.09.2018
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України наказом від 27.07.2018 р. №190 (зареєстрований в Мін’юсті від 16.08.2018 р. за №934/32386) затвердив Обов’язковий перелік робіт…
06.08.2018
«Перший крок  — завжди найтяжчий, але завдяки ініціативним полтавцям, не втомлюємося йти маленькими кроками до великої мети разом» — таким меседжем розпочався продуктивний вечір Нової Полтави разом з мешканцями будинку № 10 по вулиці Полюсній.
01.08.2018
Проект “Сусідська варта” передбачає, що мешканці співпрацюють з представниками поліції та іншими органами місцевої влади, сприяють підвищенню спільної безпеки та займаються профілактикою злочинності та вандалізму в межах свого району. Проект вже більше 30 років працює…
30.07.2018
На нещодавньому форумі «PRO ОСББ» архітектор, керівник ГО «City lab» Дмитро Козиренко детально розповів як можна якісно реалізувати дворовий простір та розробити сучасний мінімалістичний благоустрій в ньому : – Донедавна ми не розглядали…
27.07.2018
Відтепер, житлово-комунальні послуги розподілено на житлові та комунальні. До житлових належить послуга з управління багатковартирним будинком. До комунальних — постачання електричної енергії, теплової енергії, постачання природнього газу, водопостачання, водовідведення, а також поводження з побутовими відходами.
Пошук фінансування є одним з найперших завдань, що встають перед ОСББ. Револьверний фонд є сучасним інструментом альтернативного фінансування об’єднань, який активно використовується у західних країнах. Оборотні кошти для заміни труб водопостачання і каналізації, для ремонту дахів…
запис на прийом
Підписатись на новини