kak-ekonomit-dengi22
Понад тисячу гривень зекономила кожна квартира за опалювальний сезон

«Нова Полтава» обіцяла мешканцям міста якісні зміни. Зміни, які не з’їдаються, не сходять з першим снігом, а мають довготерміновий ефект. Час підводити підсумки економії за період опалювального сезону на прикладі будинку, який став переможцем Толоки минулого року – вул. Калініна, 29.

Беручи до уваги, що вартість газу для населення неухильно зростає — питання про економію газу стає дуже актуальним. Це дозволяє значно зекономити сімейний бюджет.

Довідка: будинок по вул. Калініна, 29 виграв Гран-прі минулорічної Толоки і в подарунок отримав утеплення фасаду будинку. Додатково мешканці будинку власними силами встановили тепловий лічильник.

Одноразові заходи з енергоефективності та термомодернізації будинку, які коштували будинку 16 000 грн. (встановлення лічильника тепла), тобто кожній квартирі всього 160 грн. приносять тепер економію кожному власникові квартири більше 1 000 грн. за опалювальний сезон. Такі цифри ми отримали порівнянням рахунків на оплату послуг 2 однакових за площею квартир (45 м.кв.) та за типом забудови будинків (панельні). Але один власник квартири по вул. 23 Вересня, 5 отримує рахунок за надані послуги за невідомо ким і як «економічно обґрунтованими тарифами», тобто 14,86 грн./м2. А інший власник квартири в будинку по вул. Калініна, 29 отримує рахунок за фактично використаний об’єм тепла.

Період

Сума за оплату послуг теплопостачання, грн.

Економія, грн

 вул. 23 Вересня,
буд. 5
 вул. Калініна,
буд. 29

Жовтень

518,85

170,65

348,20

Листопад

670,19

312, 99

357,20

Грудень

618,46

397,47

220,99

Січень

604,20

530,20

74,0

Лютий

521,07

515,51

5,56

Всього

2985,79

1926,82

1058,97

 

Як бачимо, найбільша економія спостерігається у найтепліші місяці опалювального сезону. Але навіть у найхолоднішому в цьому році січні все одно фактичне використання тепла при наявності лічильника (і особливо в утепленому будинку) значно нижче розрахованих норм і, відповідно, і витраченої на оплату тепла суми.

Здавалося б, вартість лічильника 16 000 грн. зависока для будинку. Але якщо розділити вартість на 100 квартир – отримаємо 160 грн. з кожної квартири. І відразу все стає на свої місця. Економія вже за перший опалювальний місяць (у разі утеплення будинку) становить 518,85 – 170,65 = 348,20 грн., що на 188,20 грн. більше витрачених на встановлення лічильника коштів.

Враховуючи наведені розрахунки та те, що близько 90% всіх багатоповерхівок за висновками експертів Мінрегіону потребують термомодернізації, ми наголошуємо на необхідності розробки та реалізації Міської програми енергозбереження. Програма має включати: енергоаудит, утеплення будинків, встановлення лічильників та котлів автономного опалення. Ці заходи дозволять відчутно зменшити Ваш щомісячний платіж за опалення.

Минулого місяця Мачухівська громада однією з перших в Україні підписала енергосервісний договір. І вже сьогодні маємо перший виконаний об’єкт — сучасну енергоефективну систему опалення в Плосківській ЗОШ. Тепер місцеві школярі навчатимуться у комфортних умовах, а сільрада…
Пошук фінансування є одним з найперших завдань, що встають перед ОСББ. Револьверний фонд є сучасним інструментом альтернативного фінансування об’єднань, який активно використовується у західних країнах. Оборотні кошти для заміни труб водопостачання і каналізації, для ремонту дахів…
Верховна Рада України 22 червня 2017 року прийняла законопроект №4941 «Про енергетичну ефективність будівель», який наблизить країну до появи будинків із нульовим споживанням енергоресурсів, що відповідає міжнародним стандартам, і дозволить людям істотно економити на житлово-комунальних послугах. У…
Що таке еско-механізм, та з чим його їдять…? Представники Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України пропонували розібратися представникам ОТГ Полтавської області та головам ОСББ та ЖБК міста. Минулого тижня в приміщенні Полтавської ОДА відбувся продуктивний семінар, де…
Місто Кам’янець-Подільський – одне із стародавніх українських міст із багатою культурною спадщиною та історичними пам’ятками. При цьому місто швидко переходить з газу на альтернативне паливо при виробництві електроенергії та тепла і прямує до енергонезалежності.
Інформуємо Вас про можливість участі у відборі підприємств для отримання технічної підтримки з визначення та реалізації енергоефективних пілотних проектів. Мінекономрозвитку та GIZ в рамках реалізації проекту «Консультування підприємств щодо енергоефективності» запрошують підприємства хлібопекарської, молочної промисловості, а також машинобудування та…
запис на прийом
Підписатись на новини