06.08.2018 в 17:03
DSC_6361
Полтавський двір, який сортує!

«Перший крок  — завжди найтяжчий, але завдяки ініціативним полтавцям, не втомлюємося йти маленькими кроками до великої мети разом» — таким меседжем розпочався продуктивний вечір Нової Полтави разом з мешканцями будинку № 10 по вулиці Полюсній.

Як відомо, в рамках проекту «Толока» навесні 2018 року будинок виграв ГРАН-ПРІ, та отримав сертифікат на набір оцинкованих баків євростандарту для роздільного збору ТПВ (твердих побутових відходів) від ГО «Нова Полтава». Й цього вечора зібралися мешканці будинку та сусіди Полюсної, 10, а також представники нашої організації, щоб обговорити нові правила поводження з відходами у дворі, які віднині є вторсировиною, та як і навіщо сортувати.

DSC_6414

За підрахунками Міністерства екології, на одного українця щороку припадає 10 тонн відходів.  Це вдвічі більше ніж у Європі. Ми переробляємо лише 6% сміття. Тоді як країни ЄС в середньому – 34%. Підписавши Угоду про Асоціацію з Європейським союзом, Україна зобов’язалася привести вітчизняні стандарти поводження зі сміттям до Європейських, щоб зменшити відсоток відходів, які просто гниють на полігонах.

«Такий далекий січень 2018 року, коли було оприлюднено зобов’язання України сортувати сміття, такий же далекий і результат виконання поправки до статті. Відповідно до  статті 30  та 33 Закону  України “Про  місцеве самоврядування  в   Україні”  та  статті 21  Закону  України “Про  відходи”  практично  всі  функції  щодо  регулювання  відносин  у  сфері  поводження  із  відходами, у  тому  числі з  небезпечними,  відноситься  до  компетенції  органів  місцевого  самоврядування. Але, на жаль, наша місцева влада не поспішає цим питанням займатися й ігнорує всі петиції та звернення еко-активістів. Тому ми прийняли рішення працювати з невеликими організованими групами людей, як, наприклад, мешканці ОСББ/ЖБК, колективи шкіл, соціально-відповідальних бізнесів, для створення позитивних кейсів по поводженню з відходами та організації екологічного руху» — розпочинає презентацію голова ГО «Нова Полтава» Юлія Городчаніна.

DSC_6366

Тому раді вітати «європейських друзів», що з’явились у дворі Полтавського ОСББ. На перший погляд вони, як інопланетяни: різнокольорові, на колесах та ще й із незрозумілими отворами. Але після детального знайомства з мешканцями нам вдалось дійти взаєморозуміння, і навіть, коли вже стемніло, підходити до нових мешканців двору стало не так вже і страшно, бо як кажуть «проінформований – значить озброєний». Тому пропонуємо і Вам познайомитись з, як виявилось для нашого міста, такими дивними складовими елементами європейського та безпечного життя.

DSC_6326

Оцинкований контейнер для роздільного збору сміття (скло) має зелений колір кришки або всього корпусу, зверху два круглі отвори, які унеможливлюють потрапляння будь-якого іншого сміття. Як правило, туди потрапляють пляшки з-під напоїв будь-якого кольору та склобій, але ні в якому разі не дзеркала та фарфор, який не здатний переплавлятись. Головне правило – весь ресурсоцінний матеріал повинен бути чистим: це підвищує вартість прийому сировини, яку виставляє підприємець якого ви обираєте для збуту відсортованого сміття.

ТПВ-Скло

Оцинкований контейнер для роздільного збору сміття (пластик) має жовтий колір кришки або всього корпусу, зверху спеціальний отвір прямокутної форми середнього розміру. Чому не великий отвір, щоб помістилась, наприклад, двох літрова ПЕТ-пляшка? Тому що з цим ресурсом трішки складніше: якщо скло повинно бути тільки чисте, то пластикові пляшки повинні бути ще і спресовані, наскільки вистачає сили у господаря. Знову ж таки, така собі ранкова чи вечірня зарядка неспроста, тому що таким чином ми зменшуємо об’єм заповнення контейнеру, і в результаті маємо більше вигоди від ваги пластику. До ПЕТ-пляшок додаємо пакети та плівки, але виключаємо ТЕТРА-пак (соки, вершки). Увага! До переробки приймаються тільки прозорі пляшки. Тому контролюйте попадання пляшок зеленого, білого та коричневого кольору в залишкове сміття (в світі вони потрапляють під утилізацію (спалювання), а НЕ на полігон).

ТПВ-пластик

Оцинкований контейнер для роздільного збору сміття (папір) має синій колір кришки або всього корпусу, зверху повздовжній отвір зосереджує на тому, що будь-яка картонна упаковка повинна бути максимально складена в об’ємі. Є також свої нюанси, тому разом з відпрацьованим офісним папером, газетами, журналами, упаковками з-під чаю, піци, засобів гігієни, ніколи не повинні зустрічатись магазинні чеки, паперові серветки, одноразовий посуд, упаковки від яєць та, звичайно, туалетний папір.

ТПВ-папір

Маємо надію, що таких «мешканців» в Полтавських дворах побільшає та, з часом, ми складемо залік перейшовши на наступний щабель –  сортуючи метал, тетра-паки та небезпечні відходи.

Від сьогодні на кожному під’їзді будинку Полтавського ОСББ можна ознайомитись з пам’яткою по сортуванню, тому вітаємо мешканців Полюсної, 10 з першим кроком в нове екологічно-свідоме життя і чекаємо нових  ідей та проектів!

Еколог, Ольга Макеєва

06.09.2018
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України наказом від 27.07.2018 р. №190 (зареєстрований в Мін’юсті від 16.08.2018 р. за №934/32386) затвердив Обов’язковий перелік робіт…
01.08.2018
Проект “Сусідська варта” передбачає, що мешканці співпрацюють з представниками поліції та іншими органами місцевої влади, сприяють підвищенню спільної безпеки та займаються профілактикою злочинності та вандалізму в межах свого району. Проект вже більше 30 років працює…
30.07.2018
На нещодавньому форумі «PRO ОСББ» архітектор, керівник ГО «City lab» Дмитро Козиренко детально розповів як можна якісно реалізувати дворовий простір та розробити сучасний мінімалістичний благоустрій в ньому : – Донедавна ми не розглядали…
27.07.2018
Відтепер, житлово-комунальні послуги розподілено на житлові та комунальні. До житлових належить послуга з управління багатковартирним будинком. До комунальних — постачання електричної енергії, теплової енергії, постачання природнього газу, водопостачання, водовідведення, а також поводження з побутовими відходами.
Пошук фінансування є одним з найперших завдань, що встають перед ОСББ. Револьверний фонд є сучасним інструментом альтернативного фінансування об’єднань, який активно використовується у західних країнах. Оборотні кошти для заміни труб водопостачання і каналізації, для ремонту дахів…
24.07.2018
Розпочинаємо ділитися матеріалами з Форуму взаємодії «Pro ОСББ», який пройшов 18 липня. Через велику кількість піднятих тем, групуємо інформацію для Вас по тематичних блоках. Теми обговорення – законодавче підґрунтя та новації  у сфері функціонування ОСББ, можливості для підвищення…
запис на прийом
Підписатись на новини