DIGITAL CAMERA
Переможці Толоки

Нещодавно у Івано-Франківську була публічна лекція Чарльза Лендрі про зміну міст. Такого масштабу людей у світі зовсім не багато. Саме Лендрі, ще у 80-ті роки увів поняття «Креативне місто». Він говорив про перспективи розвитку міст, пріоритети та можливості. Та одним із ключових понять в містах майбутнього Лендрі виділяє «співтворчість», або більш звичне нам «низові ініціативи». І саме в цьому напрямку мають рухатися міста майже у всіх сферах. За містом залишається візія, стратегія, бюджет і допомога в реалізації проектів. Ініціатива й реалізація – за активними мешканцями міст. Приклади інструментів: партисипаторні бюджети (бюджет участі), UrbanSpaces по моделі співінвестування, підтримки клубів… Це дозволить будувати активні спільноти, розвивати корисні сервіси, використовувати енергію людей для творення, скоріше адаптуватися в просторі й часі, що швидко змінюється.
Шлях не простий,  потребує експериментів, терпіння і довіри. А головне ініціативи й небайдужості. Але це тренд на наступні n-років.

Charles-Landry

Фото Ukraine Lab

«Власне це є нашою мотивацією, як організаторів Толоки і один із орієнтирів для щоденної діяльності. Ми протягом 3-х років разом з Вами спробували вирости з пересічного мешканця до проактивного агента змін. Спільною працею, маленькими кроками, наближати великі зміни. Адже всі ми знаємо, якщо хочеш пересунути гору, почни з камінчика. Звичайно, на ньому не зупинися. Повторюй дію, щоразу вдосконалюючись сам і середовище навколо» — звертається до активістів Нової Полтави координаторка Юлія Городчаніна.

Тому вже за доброю традицією в жовтні пройшла осіння Толока.
Цьогорічна Толока відрізнялася від попередніх, адже це був тест на зрілість. Мешканці будинків спробували організувати Толоку власними силам і їм це вдалося!

7 жовтня 2017 року п’ятдесят чотири полтавських двори самоорганізувалися задля участі  в Толоці ініціативних полтавців. Для нас важливим і значущим було побачити у люде свідоме прагнення жити в охайному та доглянутому будинку, готовність діяти зараз, а не чекати милості від влади. Ми були приємно здивовані рівнем відповідальності полтавців, активною громадською позицією, та побачили сміливі та креативні ідеї, плани трансформації будинків, дворів, свідомості людей.

З великою радістю, оголошуючи переможців та призерів Толоки, хочемо зазначити, що 28 полтавських  будинків (а це більше половини учасників) відзначені грошовими сертифікатами від Нової Полтави.

Отже, Толока відбулася з великим розмахом та серйозними справами, і переможцем обрано будинок за адресою вулиця Полюсна, 10. З відчуттям великої поваги хочемо привітати всіх мешканців будинку з перемогою та отриманням грошового сертифікату на  суму 25 тисяч гривень. Ми пишаємося, що серед наших полтавських будинків є саме цей, в якому живуть розумні люди, що прагнуть розвиватися, вчитися новому, переймати прогресивний досвід з енергозбереження, озеленення та утримання свого будинку. Бо перемога заслужена не тільки найбільшим власним внеском мешканців будинку, а й масштабом робіт,  рівнем відповідальності, далекоглядністю проектів та поетапним втіленням їх в життя.

вул. Небесноі Сотні, 102вул. Небесної Сотні, 102

Друге місце посіли два будинка, кожен з яких отримав сертифікат на двадцять тисяч гривень від Нової Полтави. Ці два зовсім різні будинки, які розташовані в протилежних частинах міста об’єднує те, що основна частина коштів мешканців спрямована на облаштування двору для найменших її жителів. Отже, вітаємо мешканців будинків по  вул. Великотирнівська, 36, корп. 3 та по вул. Небесної Сотні, 102 з почесним другим місцем в осінній Толоці. Дякуємо, що завдяки вашим зусиллям в Полтаві з’явилися ще два дитячих майданчика, в будівництво яких закладені не тільки кошти батьків, а й щира любов, турбота та піклування про малечу. Отже веселого дитячого сміху на подвір’ях Полтави буде лунати більше.

вул. Великотирнівська, 36, корп. 3вул. Великотирнівська, 36, корп. 3

Власниками грошових сертифікатів на суму по 15 тисяч гривень кожен стали одразу вісім полтавських дворів. А саме: вул. Освітянська, 6вул. Героїв АТО 114, корп.1вул. Ціолковського, 43; вул. Баленка, 4вул. М.Бірюзова, 13; вул. Опитна, 4; вул. Ціолковського, 57; вул. Тимошенка, 10. Як ми бачимо з досвіду проведення Толок, головне в кожному будинку — це лідер, який може згуртувати навколо себе ініціативну групу та всіх мешканців будинку. В будинках-призерах такі люди є. Насправді, будинки які навчилися проводити Толоки, отримали значно більше – вони згуртувались, навчилися прислухатися один до одного,  брати на себе відповідальність за рішення прийняте колективом, навіть просто стали більш дружніми та привітними. Призери, що посіли третє місце довели, що їм не байдужа доля свого будинку. Люди не тільки прибирають, вони дбають про утеплення труб, підвалів, горищ, ремонтують дахи, вони як дбайливі господарі готують будинок до зими.

вул. Опитна, 4 (2) OLYMPUS DIGITAL CAMERAвул. Опитна, 4

Грошові сертифікати на суму по 10 тисяч гривень отримали будинки, які показали високий рівень організованості та турботи за власні двори. А саме: вул. Ціолковського, 41; пров. Заячий, 3; пров. Ломаний, 36; вул. Грушевського, 14; вул. Ціолковського, 15; Полтавський коледж нафти і газу ПНТУ ім. Юрія Кондратюка.

вул. М.Бірюзова, 13

Вул. Маршала Бірюзова, 13

Одинадцять заохочувальних грошових призів на суму по 5 тисяч гривень кожен отримують будинки: вул. Івана Мазепи, 29; вул.Стрітенська, 17; вул. Ракова, 16/28; вул. Лесі Українки, 4; вул. Полюсна, 16вул. Тимошенка, 8; вул. Шевченка, 115; пров. Шевченка,1; вул. Грабчака, 13; вул. К.Шоссе, 50; вул. Алмазна, 4. Серед цих призерів є будинки, які не пропустили жодної Толоки, але ми спостерігаємо їх зростання – від перших кроків прибирання до глибокого та грамотного підходу з утеплення будинку та благоустрою двору. Також серед призерів є будинок-новачок, судячи з того, що участь в Толоці прийняв лише один під’їзд, видно – що згуртуватися мешканцям поки що не просто. Але ми хочемо підтримати мешканців 4 під’їзду по вул. Лесі Українки, 4, та подякувати їм за чудовий приклад, та побажати, щоб громаді великого багатоповерхового будинку вдалося спільно розробити бачення управління будинком та спільною працею досягти взаєморозуміння.
Полтавський коледж нафти і газу Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка

Полтавський коледж нафти й газу

Зараз настав той час, коли мешканці багатоповерхівок повинні усвідомити, що яка б не була форма правління у вашому будинку – ЖБК, ОСББ, чи ЖЕО, його доля в руках самих його мешканців. На щастя, в нашому місті з’являються будинки, в які можна йти на екскурсію, в яких є дорогоцінний досвід становлення на шляху до процвітання. Є будинки, які зуміли зробити гідне помешкання із занедбаних гуртожитків. Є будинки, які пишуть в віршах свою історію… Все залежить від бажання. Не будьте байдужими, дійте, створіть простір навколо себе гідним Вас.

Ольга Козуб

18-20 вересня 2018 року делегація Представництва Європейського Союзу в Україні відвідає Полтаву з офіційним візитом. У рамках візиту відбудеться низка інформаційних заходів, а саме:   Що?  Презентація відкритих конкурсів на гранти та проекти ЄС
Протягом шести тижнів шести тижнів міжнародна молодіжна волонтерська організація AIESEC спільно з ГО «Нова Полтава» та мережею «Аврора»  працюватимуть зі стажерами з Туреччини та Італії. Наша організація готується до Всесвітнього дня чистоти. Мета —…
З 10 по 12 серпня на Полтавщині відбудеться щорічний вишкільно-спортивний табір «Ворскла 2018». Упродовж трьох днів учасники вивчатимуть техніку поводження зі зброєю і основи тактичної медицини; здобудуть навички з виживання, інженерно-саперної справи, орієнтування; отримають багато корисних знань та…
19 липня стартував четвертий сезон ігор «Що? Де? Коли? Інтелектуальний капітал міста». Цього разу, у зв’язку з погодними умовами, гру провели в кафе «Мохіто». Гру проводять щомісяця і розпочався четвертий сезон, розподілений на ліги, який триватиме три місяці. До Першої…
ProZorro.Продажі спільно з ГО ПОЛТАВСЬКА ПЛАТФОРМА запрошують представників місцевої влади, громадських організацій, бізнесу та журналістів міста Полтава на презентацію платформи державних аукціонів ProZorro.Продажі. Підключення міст і областей до ProZorro.Продажі допомагає значно підвищити ефективність від продажу комунального…
3 червня пройшла зустріч представників Датського культурного інституту та ГО «Нова Полтава», де ознайомились із досвідом роботи організації та станом справ у Полтаві, яка є одним із особливих інтересів інституту. Датський культурний інститут – самоврядний заклад, заснований…
запис на прийом
Підписатись на новини