28.03.2018 в 17:09

На Сумщині побудували найбільш енергоефективну адміністративну будівлю в Україні

admin-budivlya1

Максимально енергоефективний та екологічний – таким є Центр надання адміністративних послуг селища Миколаївка на Сумщині, відкриття якого відбулося вчора, 27 березня.

Центр надання адмінпослуг побудували в Миколаївці «з нуля» за підтримки Програми «U-LEAD з Європою». Новостворений ЦНАП надаватиме до сотні різноманітних адмінпослуг, якими тепер зможуть скористатися 10 тисяч жителів Миколаївської громади.

Загальна вартість проекту складає більше 3 мільйонів гривень. Це кошти міжнародних партнерів – програми «U-LEAD з Європою». Зі свого боку, громада підключила будівлю до мереж та придбала меблі.

Участь у відкритті Центру надання адміністративних послуг узяв перший секретар Посольства Швеції в Україні, Програмний директор «U-LEAD з Європою» від Sida Камеран Худур.

Голова Миколаївської ОТГ Іван Ігнатьєв подякував усім, хто долучився до створення та відкриття центру: «Наша громада отримала чудову можливість завдяки міжнародним партнерам, і тепер мешканці матимуть якісні адміністративні послуги в новій енергоефективній будівлі. Ми дуже раді, що у будівництві були використані екологічні матеріали та сучасні технології, адже це дозволить нашій громаді бути на передовій розвитку і позитивних змін. Будемо продовжувати втілювати прогресивні проекти та покращувати життя жителів громади».

Проектні рішення будівлі забезпечують вищі показники енергоефективності, ніж це закладено в діючих в Україні нормативних документах, зазначає керівник навчального центру Асоціації енергоаудиторів Вадим Литвин — «Об’єкт можна вважати одним з найбільш ефективних».

В основі енергоефективної концепції Миколаївського ЦНАП – використання теплового насосу «повітря/вода», однієї з найперспективніших та найбезпечніших на світовому ринку інженерних систем. Поєднання цієї технології та підлогового опалення забезпечує найвищу енергоефективність системи. Для вентиляції у Центрі використано технологію рекуперації, яка утилізує до 95% тепла повітря та підтримує оптимальний рівень вологості.

Приміщення побудоване з SIP-панелей з додатковим утепленням, що дозволило досягнути показника опору теплопередачі до 50% вище, ніж при будівництві за методом «цегла+утеплення».
Завдяки появі сучасного ЦНАП жителі Миколаївської ОТГ отримають зручний доступ до якісних послуг, а громада витрачатиме мінімум у 4 рази менше електроенергії на опалення та вентиляцію, ніж у звичайних адмінбудівлях.

Також у центрі буде створено 7 робочих місць, для фахівців, які пройшли навчання за спеціально розробленою програмою українськими та шведськими експертами.

Нехай цей проект стане гарним прикладом для всіх ОТГ та міст України. Бо за ефективного місцевого керівництва стає реальним створення екологічних, енергоефективних та з якісними послугами установ, щоб зробити комфортним життя громади.

Подiлитися: