05.02.2015 в 17:47
lev-zhidenko
Місто зможе змінити тільки спільна ініціатива людей

За останній рік в Україні відбулися кардинальні зміни. В політичній, економічній та соціальній сферах. На жаль краще жити українці так і не почали.

Звісно, все можна списати на війну. Але й багато гарних ініціатив не знаходять підтримки. Тому люди почали об’єднуватися в громадські організації і власними силами змінювати країну. Полтава – не виключення. В нашому місті з’явилася Відкрита громадська платформа «Нова Полтава» – це команда ініціативних людей, які поставили собі за мету зробити Полтаву кращим містом в Україні. Про перспективи розвитку нашого міста розповів Лев Жиденко, ідейний натхненник цього руху, депутат Полтавської обласної ради.

– Пане Лев, я чув, що ви розпочинаєте абсолютно новий для України проект. Навіть зібрали команду ініціативних людей.

– Одразу зауважу – це не проект. Це – громадська платформа, абсолютно відкрита для всіх полтавців. Так, дійсно, мені вдалося сформувати команду ініціативних людей, з якими ми вже зовсім скоро презентуємо в Полтаві перший в країні «відкритий офіс». Головна його ідея полягає в тому, що це відкритий, в усіх розуміннях, простір для роботи різнопрофільних експертів над програмою розвитку нашого міста. Це шанс для багатьох полтавців реалізувати свої ідеї, на які влада не хоче звертати увагу.

– Це цікава ідея. Розкажіть докладніше, що саме планує робити «Нова Полтава»?

– Залюбки. По-перше, у відкритому офісі «Нова Полтава» будуть створені експертні робочі групи за напрямками: соціальна сфера, інфраструктура міста, бізнес. Вони будуть генерувати ідеї для розвитку Полтави та реалізовувати їх. По-друге, нажаль, сьогодні для більшості полтавців не діють соціальні ліфти. Людям, у яких
немає «блату», але є розуміння того, що і як робити, важко пробитися. У нас вони таку можливість отримають. «Нова Полтава» стає справжнім соціальним ліфтом. Його двері відкриті для всіх. Це місце, куди можна прийти, запропонувати і реалізувати. Ми готуємо справжню команду сучасних професіоналів, чесних, відкритих. До помагати в цьому будуть експерти з великим досвідом роботи.

– Скільки потрібно буде часу, щоб Відкрита громадська платформа «Нова Полтава» почала працювати, генерувати ідеї та втілювати їх у життя?

– Цей процес вже запущений. Наведу вам кілька прикладів. Сьогодні команда тих людей, які вже долучилися до нас, працює над планом розвитку Полтави на 5 років. І вже є суттєві результати.
Ось, наприклад. Незважаючи на порівняно високу заробітну плату, нафтова і газова галузь Полтавщини нині переживає кадровий голод. Вкрай не вистачає фахівців високого рівня: інженерів, буровиків, геодезистів, геологорозвідників, проектантів, енергетиків. Нафтогазовим компаніям доводиться запрошувати на роботу людей з інших областей, а то й країн. І це в той час, коли у нас в Полтаві великий рівень безробіття.

Проблему можна вирішити. Ми маємо Полтавський нафтовий геологорозвідувальний технікум. Відповідно до нового бюджету країни, його планують передати на баланс міста. Але це фактично означає його закриття, адже бюджет не витримає додаткового навантаження. Ми знаємо, як врятувати скарбницю міста, зберегти технікум, працевлаштувати нашу молодь та допомогти нафтовій галузі.

– Це актуальна тема для полтавців. Хто може в цьому допомогти?

– Я спілкувався з нафтовиками Полтавщини і вони підтвердили свою готовність спільними зусиллями перетворити технікум на сучасний навчальний заклад. Вони будуть якісно готувати фахівців для себе і готові в це вкладати гроші. В новому навчальному закладі будуть використані всі сучасні навчальні технології, буде створена
інноваційна виробнича база. Я вам більше скажу, створити такий навчальний заклад нам допоможуть і закордонні фахівці. Я вже заручився підтримкою посла Канади в Україні, який запевнив, що його країна готова передати нам всі освітні технології, які допоможуть готувати в Полтаві висококласних спеціалістів. В результаті ми заохотимо нафтові компанії, які працюють у нас, але зареєстровані в Києві і там сплачують податки, повернутися до Полтави. Ми даємо їм кваліфіковані кадри, вони сплачують податки в наш бюджет. Таким чином ми одним пострілом вб’ємо двох зайців: забезпечимо молоде покоління якісною освітою та роботою і принесемо в казну міста сотні мільйонів гривень. А саме місто буде розвиватися, не просячи у когось грошей, а заробляючи на свої потреби своїми ж силами.

– Наскільки мені зрозуміло, це тільки один із напрямків вашої роботи?

– Безумовно! Наша команда зараз працює над ще однією, не менш цікавою, ідеєю розвитку міста.

“Кожна ідея, яка запропонована та буде реалізована командою «Нова Полтава», дозволить зробити наше місто найкращим в Україні”

Ми хочемо зробити все можливе, аби Полтава стала центром медичного туризму в країні. Адже в нас найкраща стоматологічна академія в Україні. Вже сьогодні до нас
приїжджають люди з багатьох куточків країни лікувати зуби. Бо це вигідно. Уявіть собі, при правильній рекламі та організації такий туризм може набути дуже великих масштабів. Для міста це означає, що витрачати кошти наші гості будуть в Полтаві і не лише на стоматологію. Їм потрібно десь жити, щось їсти, відпочивати. Тобто одночасно буде розвиватися інфраструктура міста: з’являться нові готелі, заклади культури, побутового обслуговування. Це все робочі місця для полтавців. І це тільки декілька ідей. Ще є багато напрацювань і щодо безперебійного забезпечення полтавців електричною та тепловою енергією, розвитку та відродження підприємств. Врешті решт кожна ідея, яка запропонована та буде реалізована командою «Нова Полтава», дозволить зробити наше місто найкращим в Україні.

– Тобто ви пропонуєте полтавцям разом з вами почати розвивати своє місто?

– Я впевнений, що у людей безліч пропозицій, які можуть зробити Полтаву ще кращою. Тому я запрошую всіх небайдужих полтавців долучатися до нас. Пропонувати свої ідеї, розвивати їх разом з нами і втілювати в життя. Приєднуйтесь. Для нас головне, щоб ви хотіли щось змінити та змінюватися разом з Полтавою.

– Але це неможливо зробити без кардинальних змін у всіх галузях нашого життя. Як ваша команда буде долати цю перепону?

– Як я вже казав, відсутність професійних кадрів – ось головна проблема, яка не дає нашому місту розвиватися. Але для цього ми і створили Відкриту громадську платформу «Нова Полтава», ідея якої полягає в тому, щоб знайти, підготувати та постійно розвивати професійні кадри. Подібна практика пошуку спеціалістів добре
себе зарекомендувала в інших країнах, таких як Польща, Естонія, Литва, Латвія, Грузія. Їх досвід дає нам великі сподівання, що саме ініціативні, патріотично налаштовані люди, не розбещені владою, зможуть дійсно пропонувати нові ідеї та працювати виключно на благо своєї громади.

– А для чого вам все це?

– Наше місто зможе змінити тільки спільна ініціатива людей. Тому я і прийняв рішення, озброївшись досвідом успішних іноземних країн та заручившись підтримкою полтавців, спробувати щось змінити. Нам потрібно всебічно розвивати наше місто, починаючи від доріг і закінчуючи розширенням мережі шкіл та дитячих садочків. І ось тут на допомогу нам прийдуть ініціативні люди, які будуть долучатися до Відкритої громадської платформи «Нова Полтава». Я впевнений, що об’єднавшись, громаді Полтави під силу провести кардинальні зміни. Запрошую всіх до співпраці.

Роман Музиченко

Відкрита громадська платформа «Нова Полтава»

28.02.2019
22 лютого відбувся випуск першої Школи демократії у Полтаві. Наша громадська організація «Нова Полтава» виступила партнером пятимісячної освітньої програми, яка на наш погляд є важливою і дуже на часі для  розвитку міста  та країни вцілому.
22.11.2018
26 листопада о 17:30 в офісі ГО «Нова Полтава» відбудеться тренінг з фандрайзингу.  Лектор Olga Nemanezhyna розповість про методи та таргетування фандрайзингу для громадських організацій та представників політичних партій. Фандрайзінг або навички залучення ресурсів є…
09.11.2018
Вже зовсім скоро розпочнеться 🎓Школа Юного Демократа, місце, де думки та мрії набувають більшого натхнення та впевненності, пропадає страх, відточується риса лідера, міцніє характер, знаходяться нові друзі та знайомства і ще багато цікавого! Місія школи – посіяти зернятко…
09.10.2018
5 жовтня в офісі ГО «Нова Полтава» відкрили Школу демократії у Полтаві.  Організатори – Східноєвропейський центр багатопартійної демократії (СЄЦБД). Школа демократії — це освітньо-тренінговий центр, в якому 5 місяців проходитимуть навчання члени політичних партій Полтавщини, громадські…
26.07.2018
Ти креативний, непосидючий, відповідальний? Мрієш організовувати нереально круті проекти? Хочеш розвинути лідерські якості, розширити кругозір, вдосконалити англійську мову та знайти справжніх друзів? Якщо так, у нас є чудова пропозиція саме для тебе! AIESEC -…
ProZorro.Продажі спільно з ГО ПОЛТАВСЬКА ПЛАТФОРМА запрошують представників місцевої влади, громадських організацій, бізнесу та журналістів міста Полтава на презентацію платформи державних аукціонів ProZorro.Продажі. Підключення міст і областей до ProZorro.Продажі допомагає значно підвищити ефективність від продажу комунального…
запис на прийом
Підписатись на новини