01.08.2018 в 12:24
Знак_Сусідська_варта
Громадський порядок та безпека: проект «Сусідська варта»

Проект “Сусідська варта” передбачає, що мешканці співпрацюють з представниками поліції та іншими органами місцевої влади, сприяють підвищенню спільної безпеки та займаються профілактикою злочинності та вандалізму в межах свого району. Проект вже більше 30 років працює в Канаді, США, а також Молдові, Естонії тощо. З 2017 року розпочався і по містам України. Основне завдання — розвиток добросовісного сусідства та спільної відповідальності за безпеку власного будинку та двору. Він передбачає, що дільничний інспектор буде постійно на зв’язку, мешканці його знають, повідомляють йому про проблеми, він приймає участь у зборах ОСББ, тощо.

Аліна Кондратенко, сержант поліції, інспектор зв’язку з громадськістю управління поліції Полтавської області, каже, що перше правило «сусідських вартових» – самостійно ніколи не припиняти ніяке правопорушення, тому що безпека людини на першому місці.  Друге – постійно на зв’язку з дільничним інспектором, адже більшість мешканців не знають свого дільничного інспектора.

Аліна Кондратенко

Як працює “Сусідська варта” в Полтаві? Проект запустили в 2018 в ОСН Яківці, ОСН Вороніна, на Леваді та пров. Першотравневому 13А. Інспектор розповідає, що після запуску проекту мешканці будинку познайомилися між собою та створили групу у Viber. Тепер спілкуються у групі та повідомляють, якщо хтось забув зачинити двері в автомобілі, втратили речі тощо.

– Вони почали повідомляти нас, поліцію, про підозрілі речі. Повідомили про незнайомця, який ходив у під’їзді. Виявилося, що це крадій, який систематично здійснював крадіжки і у них система – маркують сірниками. Пильність людей допомогла врятувати майно в оточуючих і зловити цього крадія.

Аліна Кондратенко ділиться спостереженнями, що коли подвір’я забруднене, то хочеться зайти та зробити правопорушення:

– Якщо мешканці раз у три місяці збиратимуться на загальні суботники, позрізають кущі, де постійно збираються люди та вживають алкогольні напої, або безпритульні залишаються. Приведуть в порядок територію, облагородять, то відношення до цього будинку теж буде зовсім інший.

При запуску проекту видається щоденник, де мешканці повідомляють про проблемні ділянки у будинку: в кожному дворі є куширі в якому постійно збираються, є лавочка, яка не освіщається – там вживають алкогольні напої і так далі.

– Якщо брати Леваду – у них є там проблемне місце “наливайка”. Після 23:00 постійне порушення тиші і відвідувачі справляли свої природні потреби на будинок. Ми просто поспілкувалися із власником, зібрали і громаду і людей поспілкувалися із власником. Вони встановили у себе туалет, ми встановили  датчик руху, який світиться коли люди там ходять. Варіантів вирішення дуже багато, але про проблему ми не будемо знати, якщо ви напишете про неї у фейсбуці або на лавочці сядете і між собою обговорите.

Організатори проекту повідомляють, що тимчасово обмежені в ресурсах, тому на сьогодні новий будинок не може стати учасником проекту. Але набирають бажаючих, яким потім повідомлять про новий набір.

06.09.2018
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України наказом від 27.07.2018 р. №190 (зареєстрований в Мін’юсті від 16.08.2018 р. за №934/32386) затвердив Обов’язковий перелік робіт…
06.08.2018
«Перший крок  — завжди найтяжчий, але завдяки ініціативним полтавцям, не втомлюємося йти маленькими кроками до великої мети разом» — таким меседжем розпочався продуктивний вечір Нової Полтави разом з мешканцями будинку № 10 по вулиці Полюсній.
30.07.2018
На нещодавньому форумі «PRO ОСББ» архітектор, керівник ГО «City lab» Дмитро Козиренко детально розповів як можна якісно реалізувати дворовий простір та розробити сучасний мінімалістичний благоустрій в ньому : – Донедавна ми не розглядали…
27.07.2018
Відтепер, житлово-комунальні послуги розподілено на житлові та комунальні. До житлових належить послуга з управління багатковартирним будинком. До комунальних — постачання електричної енергії, теплової енергії, постачання природнього газу, водопостачання, водовідведення, а також поводження з побутовими відходами.
Пошук фінансування є одним з найперших завдань, що встають перед ОСББ. Револьверний фонд є сучасним інструментом альтернативного фінансування об’єднань, який активно використовується у західних країнах. Оборотні кошти для заміни труб водопостачання і каналізації, для ремонту дахів…
24.07.2018
Розпочинаємо ділитися матеріалами з Форуму взаємодії «Pro ОСББ», який пройшов 18 липня. Через велику кількість піднятих тем, групуємо інформацію для Вас по тематичних блоках. Теми обговорення – законодавче підґрунтя та новації  у сфері функціонування ОСББ, можливості для підвищення…
запис на прийом
Підписатись на новини