23.11.2017 в 18:14
DSC_0031
Досвід для ефективного управління ОСББ

Одна із місій Нової Полтави — освітня. Ми прагнемо, щоб люди набували знання і вміння, які дозволяють їм більш ефективно робити свою справу. Тому вже традиційним став курс підготовки кваліфікованих голів та бухгалтерів ОСББ на базі ГО «Нова Полтава». Цього разу сертифікати про підвищення кваліфікації отримали 25 ініціативних полтавців. Як завжди на студентів чекали змістовні лекції професорсько-викладацького складу Харківського університету міського господарства ім. Бекетова та практикуючих голів ОСББ.

Навчальна програма тривала 72 навчальні години. Графік занять був дуже щільний, та попри це викладачами було надано максимум інформації за наступними напрямками: новації законодавства з питань створення та діяльності ОСББ; система будівельних конструкцій і приміщень, інженерне обладнання будинку; основи енергоменеджменту; особливості фінансування і кредитування ОСББ; вирішення питань заборгованості в ОСББ. Специфіка документообігу в ОСББ; психологічні аспекти взаємовідносин голови правління та співвласників житлового будинку. 

Окремим блоком відбувся шестигодинний семінар по бухгалтерії практикуючого сертифікованого бухгалтера, директора ПП «Аудиторська фірма «Константа»» Пантелійчук Лариси Борисівни.

Вже невід’ємною частиною навчальної програми стали лекції Жесткової Аліни Анатоліївни, юристки, управительки багатоквартирними будинками, представниці у суді, керівниці Ресурсного центру ефективного управління житлом м. Харків в межах проекту HOME (IWO), викладачка Центру підвищення кваліфікації Харківського національного університету міського господарства ім. О.М.Бекетова. 
Жесткова ОСББЗа словами Аліни Жесткової, процедура формування інституту управління знаходиться на стадії розробки та формування: « В Україні на сьогодні інститут управителя житлом не сформований остаточно, а ні в частині нормативного забезпечення діяльності, а ні у фактичній наявності суб’єктів ринку. Професійне управління житлом,  не є професією у розумінні системи формальної освіти, та все ж запит починає формуватись і саме від організованих співвласників. Після створення ОСББ співвласники також мають змогу винаймати управителя, передаючи йому частково, або повністю функції з управління , що значно спрощує роботу виконавчого органу ОСББ – правління та голови правління безпосередньо. Навчальні заклади України вже реагують на запит ринку та через впровадження навчальних курсів  в межах підвищення кваліфікації провадять лекції для слухачів курсів та видають відповідні сертифікати. Є також можливість отримати сертифікат підтвердження компетенції у відповідній сфері діяльності. Більша кількість слухачів, це люди зрілого віку, бо управління потребує певного життєвого досвіду з точки зору роботи з людьми. Є й інший бік, саме з підстав особливостей роботи з людьми, молодь не поспішає до цієї сфери діяльності, вважаючи її надмірно складною та непрестижною.»

Як завжди, традиційне вручення сертифікатів про підвищення кваліфікації супроводжувалося екскурсією в Харківський університет міського господарства ім. Бекетова, де студентам було проведено лекцію по розробці інвестиційного проекту здійснення енергозберігаючих заходів у будинку та урочисто вручено сертифікати про підвищення кваліфікації по напрямку  «Організація та управління діяльністю об’єднань співвласників багатоквартирного будинку», також за доброю традицією відбулася екскурсія по домоволодінню Юлії Самойлової, викладача ЦПК, голови правління ОСББ “Альма-Центр”, яка вкотре гостинно відкриває двері свого будинку, для гостей із Полтави, задля того, щоб поділитися вагомим досвідом управління ОСББ протягом 20 років.

Павленко ОСББ«Наш будинок відносно молодий, але ОСББ, ще не створено. Як голова ініціативної групи, я отримав дуже корисні знання для того, щоб продовжувати роботу в цьому напрямку. В силу своєї роботи часто подорожую по містам України, для себе відзначив управління ОСББ у місті Черкаси, де плата за обслуговування становить всього 2,50 грн, і цього виявляється достатньо для ефективного домоуправління. Корисну інформацію для себе почерпнув із Харкова, майстер своєї справи Юлія Самойлова на відмінно справляється зі своїми обов’язками, після екскурсії по її домоволодінню, зрозумів, що навіть і у новому будинку є ще багато над чим працювати» — говорить студент п’ятого випуску Іван Павленко. 

Глушко ОСББ«Дуже вражений навчанням, вся інформація подана шановними викладачами навіть не помістилась у моєму комп’ютері. В нас вже створено ОСББ, чекаємо лише документацію. Дуже сподобалась екскурсія до ОСББ « Альма-центр», після якої розумієш, ти не один в такій ситуації, й інколи не дуже легко, але все під силу досягти громаді будинку. Вже чекаю нових семінарів та лекцій, адже про оновлення нормативної бази в галузі ОСББ інформації обмаль» — зазначає студент Іван Глушко. 

Канівець ОСББ«На лекціях ми вивчали облік господарських операцій, порядок ремонту у будинку, питання енергозбереження. На екскурсії у Харкові нас познайомили з «реальностями» створення та функціонування ОСББ, із двадцятирічним стажем. На даний момент у нас створено ОСББ, але документи ще не передані, тому зараз маючи достатньо теоретичної та практичної інформації ми готові взяти все господарювання в свої руки. Відповідно до слів лекторів,  Нова Полтава є єдиною організацією в Україні, яка безкоштовно здійснює навчання голів, управителів та бухгалтерів ОСББ. Також досить важливою є для нас ініціатива проведення Толок, на прикладі яких і почалась ініціатива колективної відповідальності за своє житло» — зазначає випускниця Людмила Канівець. 

06.09.2018
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України наказом від 27.07.2018 р. №190 (зареєстрований в Мін’юсті від 16.08.2018 р. за №934/32386) затвердив Обов’язковий перелік робіт…
06.08.2018
«Перший крок  — завжди найтяжчий, але завдяки ініціативним полтавцям, не втомлюємося йти маленькими кроками до великої мети разом» — таким меседжем розпочався продуктивний вечір Нової Полтави разом з мешканцями будинку № 10 по вулиці Полюсній.
01.08.2018
Проект “Сусідська варта” передбачає, що мешканці співпрацюють з представниками поліції та іншими органами місцевої влади, сприяють підвищенню спільної безпеки та займаються профілактикою злочинності та вандалізму в межах свого району. Проект вже більше 30 років працює…
30.07.2018
На нещодавньому форумі «PRO ОСББ» архітектор, керівник ГО «City lab» Дмитро Козиренко детально розповів як можна якісно реалізувати дворовий простір та розробити сучасний мінімалістичний благоустрій в ньому : – Донедавна ми не розглядали…
27.07.2018
Відтепер, житлово-комунальні послуги розподілено на житлові та комунальні. До житлових належить послуга з управління багатковартирним будинком. До комунальних — постачання електричної енергії, теплової енергії, постачання природнього газу, водопостачання, водовідведення, а також поводження з побутовими відходами.
Пошук фінансування є одним з найперших завдань, що встають перед ОСББ. Револьверний фонд є сучасним інструментом альтернативного фінансування об’єднань, який активно використовується у західних країнах. Оборотні кошти для заміни труб водопостачання і каналізації, для ремонту дахів…
запис на прийом
Підписатись на новини