18.10.2016 в 17:40
полтава центр
9 НАУКОВИХ ФАКТІВ ПРО ТЕ, ЯК ПІШОХІДНІ ВУЛИЦІ ПОКРАЩУЮТЬ ЕКОНОМІКУ МІСТА

Продовження дослідження британської інженерної компанії Arup щодо причин, за якими всім городянам потрібні пішохідні вулиці.

1. ПІШОХІДНІСТЬ В ЦІЛОМУ ДОПОМАГАЄ ЗРОСТАННЮ ЕКОНОМІКИ

Все просто: чим більше на вулиці пішоходів, тим більше на вулиці покупців. Добре це чи ні, але пішоходи, як правило, витрачають гроші на 65% частіше, ніж водії. Пішоходи також знижують рівень безробіття: у Дубліні, наприклад, перероблена для потреб пішоходів вулиця збільшила кількість працевлаштованих мешканців району в три рази. Якщо на вулиці багато пішоходів і велосипедистів, кожен долар інвестицій повертається у $11,8 прибутку.

2. ПІШОХІДНІСТЬ ДОПОМАГАЄ РОЗВИВАТИСЯ ЛОКАЛЬНИМ ПІДПРИЄМСТВАМ

Коли в Брукліні парковку перетворили на невеликий ринок для пішоходів, продажі місцевих бізнесів виросли на 172%. У якості прикладу можна привести і Портленд, Орегон, де люди проводять за кермом на 20% менше часу, ніж інші американці: там городяни заощаджують на автомобілях до $1 млрд на рік, і значна частина цих грошей повертається до міських підприємців.

3. ПІШОХІДНІСТЬ ВПЛИВАЄ НА БРЕНД МІСТА

Коли місто стає більш пішохідним і придатним для життя, змінюється його ідентичність і воно стає більш привабливим в очах людей по всьому світу. Наприклад, Барселона, яка почала працювати з громадськими просторами і пішохідними вулицями у 80-х, за два десятиліття збільшила кількість візитів до міста на 335%.

4. ЗАВДЯКИ ПІШОХОДАМ РОЗВИВАЄТЬСЯ ТУРИЗМ

Для мандрівників піші прогулянки — кращій спосіб досліджувати нове місто. Чим більше «пішохідне» місто, тим більше в ньому туристів. Наприклад, після того, як Трафальгарська площа в Лондоні стала пішохідною, кількість туристів, які її відвідують, збільшилася втричі.

5. ПІШОХІДНІСТЬ «ЗАОХОЧУЄ» ІНВЕСТИЦІЇ

Варто місту вкласти кошти у перетворення тієї чи іншої вулиці на пішохідну, як до району починають надходити ще більші інвестиції від приватних компаній. Приклад — Хай-Лайн у Нью-Йорку: його поява призвела до більше $2 млрд, вкладених у навколишні території.

6. ПІШОХІДНІСТЬ ПІДВИЩУЄ ВАРТІСТЬ ЗЕМЛІ ТА ЖИТЛА

Завдяки пішохідності райони стають більш безпечними, більш доступними і більш придатними для життя, а значить, вартість нерухомості в районі зростає. У середньому, коли вулиця стає пішохідною, вартість квадратного метра на ній підвищується на $820, а орендна плата зростає на $300.
112113

7. ПІШОХІДНІСТЬ ЗНИЖУЄ ЕКОНОМІЧНІ ВТРАТИ ВІД ТРАФІКУ

Так, автомобілі не дуже-то позитивно впливають на економіку. Наприклад, в області затоки Сан-Франциско компанії втрачають до $2 млрд щорічно через те, що їх співробітники проводять час у пробках.

8. ПІШОХІДНІСТЬ ЕКОНОМИТЬ ГРОШІ НА БУДІВНИЦТВО

У фінансовому плані будівництво тротуарів і пішохідних доріг значно доступніше, ніж будівництво проїжджої частини. А ті витрати, що йдуть на очищення повітря і ризики охорони здоров’я, ще сильніше підвищують повну вартість автодоріг. До речі, згідно з планом, до 2020 року уряд Америки витратить тільки на утримання і ремонт вже існуючої автомобільної інфраструктури більше $3,6 трлн.

9. ПІШОХІДНІСТЬ ЕКОНОМИТЬ ГРОШІ НА ОХОРОНУ ЗДОРОВ’Я

І справа не тільки в якості повітря і автомобільних аваріях. Ще більше проблем з’являється через низьку фізичну активність автомобілістів — саме вона провокує безліч хвороб. У Сполучених штатах тільки на хвороби, пов’язані з ожирінням, на рік витрачається більше $ 190 млрд.

Джерело: urbanurban

26.07.2018
Ти креативний, непосидючий, відповідальний? Мрієш організовувати нереально круті проекти? Хочеш розвинути лідерські якості, розширити кругозір, вдосконалити англійську мову та знайти справжніх друзів? Якщо так, у нас є чудова пропозиція саме для тебе! AIESEC -…
ProZorro.Продажі спільно з ГО ПОЛТАВСЬКА ПЛАТФОРМА запрошують представників місцевої влади, громадських організацій, бізнесу та журналістів міста Полтава на презентацію платформи державних аукціонів ProZorro.Продажі. Підключення міст і областей до ProZorro.Продажі допомагає значно підвищити ефективність від продажу комунального…
У багатьох розпочинається період відпусток, але для змін і покращення рівня та якості життя у власному місті ніколи не буває рано чи пізно. Навіть, якщо це середина літа (кінець року, різдвяні свята, день закоханих, великодні свята, травневі…
Східноєвропейський центр багатопартійної демократії (СЦБД) продовжує набір до Школи демократії у Полтаві, Львові та Одесі. Східноєвропейський центр багатопартійної демократії – громадська організація, що утворилась у 2017 на базі Східноєвропейського офісу Нідерландського інституту багатопартійної демократії (НІМД). Мета роботи інституту…
Вихідними у Полтаві пройшов другий навчальний модуль для учасників програми “Молодь змінить Україну” Фонду родини Богдана Гаврилишина. Учасниками програми стала активна молодь у віці від 20 до 35 років, яка бажає змін…
21.05.2018
18 травня в Інституті розвитку міста провели презентацію локальної школи програми «Молодь змінить Україну». Організатори навчання — Фонд родини Богдана Гаврилишина, з представниками якого через Skype мали змогу поспілкуватися учасники презентації. У рамках програми «Молодь змінить…
запис на прийом
Підписатись на новини