18.10.2016 в 17:35

5 наукових фактів про те, як пішохідні вулиці підвищують якість життя

сітілаб

Британська інженерна компанія Arup зібрала причини, за якими всім містянам потрібні пішохідні вулиці (чим більше, тим краще). Вони були опубліковані в доповіді «Живі міста: на шляху до пішохідного світу». Описані Arup причини впливають не тільки на економіку, екологію та соціальний капітал міста, а й на саму якість життя городян.
1. ПІШОХІДНІ ВУЛИЦІ ДОПОМАГАЮТЬ ЛЮДЯМ ЖИТИ ДОВШЕ
Низька активність — це четверта з найчастіших причин смертності в усьому світі. Наприклад, за останні 20 років фізичної активності в Китаї стало на 45% менше. Для тих, хто старше 60, всього 15 хвилин ходьби в день можуть знизити ризик смерті на 22%.

2. ПІШОХІДНІ ВУЛИЦІ ДОПОМАГАЮТЬ ЛЮДЯМ СКИДАТИ ВАГУ

Під час півгодинної прогулянки спалюється 100 калорій. Кожні 12 кварталів, пройдені пішки, знижують ризик захворіти ожирінням на 4,8%.

3. ПІШОХІДНІ ВУЛИЦІ ЗНИЖУЮТЬ РИЗИК ХРОНІЧНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ

Регулярні піші прогулянки знижують ризик таких хронічних захворювань, як діабет другого типу, серцеві хвороби і рак кишечника. А ось малорухливість — одна з головних причин хронічних хвороб.

4. ПІШОХІДНІ ВУЛИЦІ РОБЛЯТЬ ЛЮДЕЙ ЩАСЛИВІШИМИ

Тільки статистика: той, кому на роботу їхати годину на машині, повинен заробляти на 40% більше того, кому до роботи п’ять хвилин пішки, щоб відчувати себе таким же щасливим. Ті, хто ходять пішки як мінімум 8,6 хвилин на день, на 33% рідше страждають психічними розладами.

5. ПІШОХІДНІ ВУЛИЦІ РОБЛЯТЬ ЛЮДЕЙ ПРОДУКТИВНИМИ ТА ЕФЕКТИВНИМИ

Ходьба пішки покращує креативність в середньому на 60%. Після прогулянок люди також частіше продуктивні, краще запам’ятовують і краще приймають рішення. Ходити під час робочого дня також корисно: дослідження доводять, що зустрічі-прогулянки ефективніше звичайних.

111

  івано-франківськ

Подiлитися: